Astérix & Obélix: On Her Majesty’s Service/Asteriks ve Oburiks: Gizli Görevde 3D

Kapak / Sinema / Yakında | 0 Yorum

Astérix & Obélix: On Her Majesty’s Service/Asteriks ve Oburiks: Gizli Görevde 3D

Tür: Komedi, Macera

Yönetmen: Laurent Tirad

Oyuncular: Edouard Baer, Gérard Depardieu, Fabrice Luchini, Catherine Deneuve

Fransız sinemasının komedi dalında her zaman ipi göğüsleyen Asteriks ve Oburiks yeni bölümüyle beyaz perdede. Kahramanlarımız bu sefer İngiltere’de.

Filmin konusunu baktığımızda, İÖ 50 yılı Sezar savaşa susamış , mükemmel lejyon ordusuyla dünyanın sınırlarındaki adayı Britanya’yı (Bretagne) fethetmeye karar verir. Zafer çabuk alınmıştır, fakat küçük bir Britanya köyü onlara direnir. Britanya’nın kraliçesi Cordelia en sadık çalışanı Jolitorax’ı Romalılara karşı direnişleriyle ünlü başka bir küçük köyün yakınlarına Gaule’den yardım istemeye gönderir. Gaulois köyünde Astérix ve Obélix oldukça meşguldür. Şef , yeğeni Goudurix’i onlara emanet etmiştir. Jolitorax yardım istemeye geldiğinde, ona büyülü iksirden bir ton emanet etmeye karar verirler ve yanında da Asterix ve Obelix’i gönderirler tabii eğitimini tamamlaması için iyi bir fırsat yakalayan Goudurix de onlarla gidecektir. Ama hiçbirşey planlandığı gibi gitmez.

İlk üç filmde Oburiks karekterini bu filmde de Fransız oyuncu  Gérard Depardieu oynamakta.Asteriks karekterinde ise bu bölümde Edouard Baer canlandırmakta.Üç boyutlu olarakta yayınlanacak film, 26 Kasım ayında ülkemizde vizyona giriyor.