Babylon’da Ocak 2014!

ETKİNLİK / İSTANBUL / KAPAK | Yorum

Babylon’da bu ay!

Türkiye’nin en iyi canlı müzik mekanı olarak değerlendirilen Babylon, sadece konserle sınırlı kalmayıp etkinlik takvimini tiyatro, dans, atölye çalışmaları, belgeseller gibi etkinliklerle de süslüyor.

Queen Tribute Night by Cingi // 08 Ocak 2014

Queen klasiklerine olan başarılı yorumu ile öne çıkan Cingi, özel performanslarından biri için yeniden Babylon sahnesine konuk oluyor.

Queen ve Freddie Mercury solo albümlerinden seçilmiş klasiklerden oluşan özel repertuvarıyla Cingi, yeni yılda ilk kez Babylon sahnesine çıkarken efsane müzisyen tüm Freddie Mercury ve Queen severlerle Babylon’da buluşmaya hazırlanıyor.

John Talabot DJ Kicks // 10 Ocak 2014 23:30

Elektronik müzik dünyasının son zamanlarda en çok konuşulan isimlerden Barcelonalı DJ ve prodüktör John Talabot, DJ Kicks özel performansıyla 10 Ocak’ta Babylon’da!

İlk albümü “Sunshine”ı 2009 yılında çıkaran sanatçı, 2012 tarihli albümü “ƒin” ile elektronik müziğe farklı bir boyut kazandırmayı başardı. Yeni nesil deep house etkileşimini en iyi şekilde temsil eden sanatçının şarkıları da organik ve hayat dolu. Avrupa’da pek çok önemli kulüp ve festivalde sahne alan John Talabot yeniden Babylon’da dans pistine davet ediyor.

John Talabot’un DJ Kicks performansını başka yerde yakalama şansınız olmayabilir.

Warm Up: Mabbas

Kabus Kerim // 11 Ocak 2014 22:00

Müzik tarihine kazınmış kült oluşumlardan Cartel ve Karakan’dan Kabus Kerim, Anadolu pop ve Türkçe saykodelik müziğini yine kendine has tarzıyla baştan yaratan setlerinden biriyle 11 Ocak’ta Babylon’da.

“Eskiden yeniye, daima ileriye” düsturunu benimsemiş olan ve eski usul hip hop kültürünü halen yaşamaya devam eden Kabus Kerim, bugüne kadar  setlerine bir yenisini ekleye hazırlanıyor.

Warm Up & After Party: Great Moon Hoax

 

Şenay Lambaoğlu Feat. Neşet Ruacan & İmer Demirer // 14 Ocak 2014 20:30

Caz sanatçısı Şenay Lambaoğlu, 14 Ocak’ta Babylon sahnesinde sevenleriyle buluşuyor.

Geçtiğimiz yıl kendi söz ve bestelerinden oluşan albümü “İçimde Aşk Var” ile dinleyenlerin kalbini çalmayı başaran Şenay Lambaoğlu yer aldığı farklı birçok proje ile caz dünyasının çok yakından tanıdığı bir isim… Yıllardır çok önemli caz müzisyenleriyle gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında performanslar veren sanatçı katıldığı festivaller ile de yeni dönem caz vokallerinin en önemli temsilcilerinden biri olarak gösterilmekte…

Bu özel gecede Babylon sahnesinde Türkiyede caz müziğinin en önemli temsilcilerinden Neşet Ruacan gitarıyla ve İmer Demirel trompetiyle geceye konuk oluyor.

Ercüment Orkut: Piyano
Cem Tuncer: Gitar
Ergin Recepoğulları: Saksafon
Volkan Hürsever: Kontrbas
Ediz Hafızoğlu: Davul

Great Republic of South  //  15 Ocak 2014 21:30

 

Farklı türlerin sentezini bir arada bulacağınız Great Republic of South, 15 Ocak’ta Babylon sahnesinde olacak.

Büyük Güney Cumhuriyeti… Yoklukla baş ederek ayakta kalmanın, neşe ile hayata direnmenin tüm inceliklerine vakıf milletlerin ana vatanını işaret eden bir “tasarı ülke”. Güney dediğin, coğrafya ilminin tanımladığı üzere, bizim kürenin alt yarısıdır. Ne ki, anlamca dar kalmasın: Her ülkenin altı, uzak kıyısı, sıcak denizi; her insanoğlunun yumuşak karnı, bir başına küçük bir güneydir.

Sarp Keskiner ve Deniz Cuylan’ın bu fikirlerden yola çıkarak kurduğu Great Republic Of South, kendine Güney bellediği, Akdeniz, Orta Doğu, Afrika, Latin Amerika veya Türkiye gibi tüm coğrafyaların müziklerini soul, electronika, retro funk potasında harmanlarken sahnede delişmen bir coşku ile dünyanın tüm mahallelerine selam duruyor.

Sarp Keskiner: Gitar, perküsyon, flütler, armonika
Deniz Cuylan: Gitar, bas, synthesizer ve programlama
Orçun Baştürk: Davul
Berke Can Özcan: Davul, perküsyon

Okay Temiz Oriental Wind // 16 Ocak 2014 21:30

Caz müziği önemli temsilcilerinden Okay Temiz, albümünden adını alan Oriental Wind projesi ile 16 Ocak Perşembe akşamı Babylon sahnesinde yeniden hayat buluyor.

Okay Temiz’in İsveç’te kurduğu efsanevi caz grubu Oriental Wind, İstanbul’u yeniden ziyaret ediyor. Usta perküsyonist ve ritim ustası Okay Temiz’in önderliğindeki projede şu ana kadar birçok farklı sanatçı çalıştı. Bu sefer de grubun üyeleri her zamanki gibi çok özel isimler.

Ahmet Özden: Zurna
Çağdaş Oruç: Sax / Soprano Sax
Ozan Musluoğlu: Bas
Önder Foçan: Gitar
Tom Temiz: Piyano
Okay Temiz: Davul ve Vurgulu Çalgılar

Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars Feat. Rodrigo Rodriguez // 17 Ocak 2014 23:30

Ülke sınırlarını aşan müzik ve şovları ile “Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars” ve “Rodrigo Rodriguez”, 17 Ocak akşamı Babylon’da sahne alıyor.

Bolero’lar, Salsa’lar, Caca’lar ve özel süprizlerle müziğe doyamayacağiniz harika bir gece sizleri bekliyor.

Gecede Mambolar, Cha-Cha’lar, Salsa’lar ve Türkçe coverlar havada uçuşacak, dans etmeyen kalmayacak.

“Ayhan Sicimoğlu & Friends” sizleri Babylon’da sonsuz dans, eğlence ve muhabbete davet ediyor.

Portecho // 18 Ocak 2014 23:00

portecho

Deniz Cuylan ve Tan Tuğçay ikilisi Portecho ile 18 Ocak’ta Babylon sahnesinde sizlere müzik şöleni sunacak.

The New York Times gazetesinin hızla yükselen ve geleceği parlak bir grup olarak nitelendirdiği Portecho, Tan Tunçağ ve Deniz Cuylan ikilisinden oluşuyor.

Yayınladıkları ilk albümleri 2006 tarihli Undertone ile müzikseverlere farklı bir deneyim sunan ikili, kullandıkları farklı altyapılar, hipnotize edici vokaller ve sıcak gitar melodileriyle kısa sürede ses getirdi. Elektronica’yı rock’la buluşturarak dans müziğine kendi yorumunu katmaya devam Portecho, 2009 Şubat’ında yayımlanan ikinci albümleri Studio Plastico ile hayran kitlesini büyük ölçüde genişletti.

Şimdi de son albümleri Motherboy’un ardından bir kez daha Babylon’u büyülemeye hazırlanıyor.

Tan Tunçağ: Düzenlemeler, vokaller, bas gitar
Deniz Cuylan: Düzenlemeler, gitar

Portecho’nun canlı performansını izlediğinizde albümde dinlediğinizden çok daha farklı bir deneyim yaşayacağınızı fark edeceksiniz.

Cold Cave // 22 Ocak 2014 20:30

Wesley Eisold’un Give Up the Ghost ve Some Girls gibi hardcore gruplarının ardından 2007 yılında kollarını sıvadığı yeni projesi Cold Cave, ilk kez 22 Ocak 2014 akşamı Babylon sahnesinde!

Cold Cave, yayınladığı single ve EP’lerin ardından ilk albümü Love Comes Close’u 2009’da müzik dünyası ile paylaştı. Synth’ler ve efekt pedalları ile darkwave, noise ve synth pop üçgeninde doğru açıları yakalayabilen Eisold, Xiu Xiu’dan Caralee McElroy, Prurient’dan Dominick Fernow ve Yeah Yeah Yeahs’ten gitarist Nick Zinner ile beraber çalıştı. 2011’de Cherish the Light Years’ı yayınlayan Cold Cave yeni album çalışmalarına devam etmekte.

Warm Up & After Party: Great Moon Hoax

Dinlemeden Gelmeyin: Confetti, The Great Pan Is Dead, Life Magazine, Underworld USA
Kaçırmayın! Çünkü: Wesley Eisold’un karanlık sesi ve tahmin edilemez synth’leriyle hypnotize olurken dans etmemek için kendinizi zor tutacaksınız.

Jehan Barbur // 23 Ocak 2014 21:30

Günümüz çağdaş müziğinin en önemli şarkıcı ve bestecilerinden Jehan Barbur, 23 Ocak gecesi yeniden Babylon sahnesinde…

Daha önce bünyesinde yer aldığı pek çok projeyle adından söz ettiren Jehan Barbur, prodüktörlüğünü üstlendiği kendi söz ve bestelerinden oluşan şarkıların yer aldığı ve önemli müzisyenlerle birlikte çalıştığı ilk albümü “Uyan”ı, 2009 Şubat ayında yayınladı.

2010 yılında Sarp Maden ile ortak bir bestesi dışında, tüm şarkıların söz ve müziğinin kendisine ait olduğu ve prodüktörlüğünü kendi üstlendiği ikinci albümü “Hayat”ı dinleyicileriyle buluşturan, kendi neslinin ve kendi tarzının temsilcisi olarak özel bir hayran kitlesi yaratan sanatçının, son ve üçüncü stüdyo albümü “Sarı” yine Ada Müzik etiketiyle geçtiğimiz yıl raflarda yerini aldı.

Kendi albümleri dışında tiyatro ve dizi müzikleri için yaptığı bestelerle de öne çıkan Jehan Barbur, hikaye güdümlü masalsı şarkıları ile çağdaş kadın ozan geleneğini günümüzde de sürdürmeye devam ediyor.

Benzerleri: Zuhal Özkan, Birsen Tezer, Şirin Soysal
Dinlemeden Gelmeyin: Gidersen, Aşk Bitti, Seni Seviyorum
Kaçırmayın Çünkü: Şarkıları ve sahnedeki duruşuyla Jehan Barbur adeta bize zerafet dersi veriyor.

Oldies But Goldies // 25 Ocak 2014 22:00

Murat Abbas ve Murat Beşer önderliğindeki Oldies But Goldies yine Babylon’da sizlerle buluşmaya hazırlanıyor. 

Depeche Mode, The Cure, Madonna, A-Ha, Chic, Duran Duran, Snap, Cyndi Lauper, ABBA, Donna Summer, James Brown, The Smiths, Wham!, Frankie Goes To Hollywood, ve Michael Jackson ve çok daha fazlasıyla karşınıza çıkacak olan Oldies But Goldies ile eğlenceli bir geceye hazır olun.

Brazzaville // 29 Ocak 2014 21:30

David Brown önderliğindeki “Brazzaville”, yeniden Babylon semalarında! Hem de iki gece üst üste! 

İstanbul’daki her konseriyle büyük yankı uyandıran ve Doublemoon etiketiyle yayımlanan “Brazzaville in İstanbul” adlı albümüyle Türkiye’deki tüm müzikseverlerin kalbinde taht kurmayı başaran Brazzaville, kendi tarzını yaratmayı başarmış önemli bir topluluk…

David Brown’un müzikal kimliği, biriktirdiği parayla bir saksafon satın alarak dünyayı dolaşmasıyla şekillendi. Beck ve Siouxe Sioux gibi isimlerle çalışan Brown, saksafonu bırakıp akustik gitara geçtikten sonra grubu Brazzaville’i kurdu. Alternatif rock müziği etnik caz dokunuşlarıyla birleştiren David Brown ve ekibi zaman zaman Tom Waits ve Morphine’e dokunsa da bossa nova, caz, dub öğelerine de yer vermeyi unutmuyor.

Türkiye ve İstanbul’dan etkilenerek yazdığı Hotel Devman, Hills of Anatolia, Bosphorus ve Taksim isimli parçalara sahip olan Brazzaville, çok yakında yayımlayacağı tematik albümleri Morro Bay’den de seslendireceği parçalarla yeniden hayranlarıyla buluşuyor.

FOURinthePOCKET ile Birlikte Hayata // 31 Ocak 2014 22:00

Funk, R&B ve Soul tarzı yaptıkları müzikle dikkatleri çeken FOURinthePOCKET, 31 Ocak’ta Babylon’da sahne alıyor.

Elif Çağlar, Çağrı Sertel, Alp Ersönmez, Mert Önal ve Toygun Sözen gibi çok önemli müzisyenlerinden bir araya gelmesiyle oluşan grup Erykah Badu, Jill Scott ve Meshell N’degeocello gibi isimlerin parçalarını kendi tarzlarıyla yorumlarken funk, R&B ve soul müzik türlerinin etkileşimiyle ortaya koydukları parçaları kendilerine özgü geçişleri ve doğaçlamalarıyla bütünleştiriyorlar.

[button_round color=”blue” url=”http://www.biletix.com/mekan/BA/TURKIYE/tr”] Bilet al [/button_round]