Barış Manço’yu Moda’da ki evinde anıyoruz!

KAPAK / MÜZİK / TÜRK ROCK | Yorum

Barış Manço, ölümünün 14. yılında, şu an Barış Manço Müzesi olan Moda’daki evinde anılacak. 14 yıl sonra ilk kez Barış Manço’nun piyanosu eşliğinde çocuklar şarkı söyleyecek. Kurtalan Ekspress hem Barış Manço anılarını anlatacak hem şarkılar seslendirecek. Doğukan Manço ise babasının şarkılarını yeniden yorumlayacak. Yarın gece yarısına kadar açık olacak Barış Manço Müzesi’ndeki anma etkinliklerine katılım ücretsiz.

Yarın akşam 18:00′de başlayacak anma etkinliklerinde, Barış Manço Derneği tarafından geliştirilen ve uluslararası bir etkinlik olacak olan ‘Barış Çocukları” projesinin de tanıtımı yapılacak. Etkinliğin Facebook sayfasından aynen alıntılıyoruz ayrıntıları:

Barış insanı Barış Manço’nun misyonu devam ediyor. 20. yüzyılın çağdaş ozanı Barış Manço, 70. doğum yılı olan 2013 boyunca devam edecek çeşitli etkinliklerle anılıyor.

31 Ocak Perşembe günü, Türkiye ve dünyada barışa katkı için Barış Manço Derneği tarafından geliştirilen ‘Barış Çocukları’ adlı uluslararası etkinliğin tanıtımı yapılacak.

O gün Barış Manço Müzesi, gece yarısına kadar ücretsiz olacak.

Kadıköy Belediye Başkanı Sayın Av. Selami Öztürk, dünyaca heykel sanatçımız Sayın Emel Vardar’ın Barış Manço büstünün açılışını yapacak.

Kurtalan Ekspres ile ‘Müsadenizle Çocuklar’ adlı şarkıyı seslendiren sanatçı dostları geceye renk katacaklar.

Barış Manço Müzesi
BARIŞ MANÇO
MODA
81300
İSTANBUL

(Yusuf Kamil Paşa Sk. No:5 Moda – Kadıköy / İSTANBUL)