Bronx Pi’de bu ay!

ETKİNLİK / İSTANBUL / KAPAK | Yorum

Bronx Pi Sahnesinde bu ay!

Asmalımescit’teki Terkos Sokağı’nın sonunda bulunan Bronx Pi, caz, rock, alternatif ve dünya müziğinin ünlü isimlerini haftanın beş günü dinleyicileriyle buluşturuyor.

Bu ay sahnede:

03 Ocak Cuma: Naim Dilmener – Murat Meriç Dj Set

Naim Dilmener ve Murat Meriç ile dünden bugüne, bugünden yarına pop müzik resitali, 3 Ocak’ta Bronx Pi Sahne’de…

Ajda Pekkan’dan Hande Yener’e, Mazhar Fuat Özkan’dan mor ve ötesi’ne, Erol Büyükburç’tan Mirkelam’a, kaybolmayan yıllar… İlkbahardan sonbahara, dünden bugüne, bugünden yarına pop… Hatıranın bini bir para, şarkılarla dünden günümüze yolculuk…

4 Ocak Cumartesi: Sahte Rakı Blues Band

Bu sahte iyi sahte!
Sahte Rakı Blues Band, blues ve rock’n roll’un en damar şarkılarını söylüyor. Beyoğlu müdavimlerinin yakından takip ettiği Sahte Rakı Blues Band eğlenceli ve kaliteli müzikseverler için vazgeçilmez. Grup, bir kez daha Bronx Pi Sahnesi’ni şenlendiriyor.

8 Ocak Çarşamba : Beyler

Pop/rock/indie grubu Beyler, 8 Ocak’ta Bronx Pi Sahnesi’nde kendi şarkılarını ve beğenilen cover şarkıları seslendirecek.
Beyler grubu 2011 senesinde Can Köymen, Can Saçkan, Can Koçak ve Mikail Özgüneş tarafından kuruldu. Sahnelerinde kendi besteleri ve güncel cover şarkılar çalan grup, bugüne kadar Bronx Pi Sahne, Mahalle, Ghetto ve Rock’n Coke 2013 sahnelerinde performans gösterdi.

2013 yazında İskender Paydaş ile albüm çalışmalarına başlayan Beyler, 2014 senesi süresince albüm çalışmaları devam edecek.
Bilet: 20 TL.

9 Ocak perşembe : Tilt ve Antre

Çok yakında albümleri yayımlanacak iki grup Tilt ve Antre, albüm öncesi Bronx Pi Sahne’de dinleyicilerle buluşuyor!Bu keyifli konseri kaçırmayın!

Tilt
“Tilt” 2005 yılında Derhan Arabacı (vokal), Fatih Göger (gitar), Ahmet Uçak (bas gitar) ve Emir Akkaya (davul) tarafından kuruldu. Bir araya geldikleri dönemden itibaren beste çalışmalarına başlayan grup, birçok bar programında ve konserde yer aldı. Verdikleri konserler ile hatırı sayılır bir dinleyici kitlesi elde eden “Tilt”, 2009 yılında kendi studyolarını açtıktan sonra burada demo kayıtları aldılar. Grup, 2013 Şubat ayında Erim Arkman ile Babajim Stüdyoları’nda albüm kayıtlarına başladı. Kayıtları son aşamaya gelen albüm, çok yakında dinleyiciler ile buluşacak!

Antre
Türkçe sözlü rock müzik yapan “Antre”, 2010 Kasım ayında daha önce “Buz” grubunda birlikte çalışan Tercan Şener (davul) ve İsmet Tümer (vokal) tarafından kuruldu ve Caner Hız (gitar) ile “Sınır” grubundan Ferit Keser’in katılmasıyla son halini aldı.

2010 Aralık’tan itibaren albüm çalışmalarına hız veren Antre, 2011 Mayıs ayında 10 şarkılık albüm kayıtlarını MMA Stüdyoları’nda Bora Uslusoy ve İlter Kalkancı beraber aldı ve Tarkan Gözübüyük de şarkılara yapmış olduğu mix’ler ile katkıda bulundu.

10 Ocak Cuma:

Kıvılcım Ural

Şarkı yazarı ve yorumcu Kıvılcım Ural, 10 Ocak’ta Bronx Pi Sahne’de sevenleriyle buluşuyor.

Mavi Işıklar grubunun eski gitaristi Fikret Ural’ın kızı İstanbul doğumlu şarkı yazarı ve yorumcu Kıvılcım Ural, içinde hiç müzik susmayan bir evde büyüdüğü için müziğe olan düşkünlüğünü ve kafasında susmayan orkestranın kökünü, çocukluğuna bağlıyor.
Kendine özgü tarzı ile bağımsız müzik yazarı ve yorumcuları arasında katılmaya hazırlanan Kıvılcım Ural’ın ilk albümü “Rüya Raporları” Dokuzsekiz Müzik yapımcılığında dinleyicisi ile buluşuyor.

Yüzyüzeyken Konuşuruz
Yüzyüzeyken Konuşuruz, son dönem İstanbul şehir müziğinin yükselen isimlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Cover şarkıların yanı sıra kendi imzalarını taşıyan harika şarkılarla da iyi müziğin temsilcileri olarak takip edilmeye değerler.

11 Ocak Cumartesi: Marsis

Karadeniz müziğinin önemli isimlerinden Marsis yeniden Bronx Pi Sahnesi’nde. Eğlenceli ve güzel şarkıları ile herkesi konserlerine bekliyorlar.

15 Ocak: Nükleer Başlıklı Kız

Rock grubu “Nükleer Başlıklı Kız”, 15 Ocak’ta Bronx Pi Sahne’de sevenleriyle buluşuyor.

“Nükleer Başlıklı Kız”, 2005 yılının sonbahar aylarında Ankara’da kuruldu ve kurulduğu günden sonra birçok şehir ve festivalde konserler verdi. Grubun kadrosunda ilk kurulduğu günden bu yana bulunan Billur Yapıcı ve 2009 yılında son olarak grubun kadrosuna dahil olan ve gitarlara gecen Tansel Turna ile birlikte “Nükleer Başlıklı Kız”, Volkan Başaran prodüktörlüğündeki “1” isimli ilk albümünü tamamladı. Albümün gitar, vokal, bas gitar, klavye ve synthleri Volkan Başaran ev stüdyosunda, akustik gitar ve davulları Ankara Mars Stüdyosu’nda ve back vokalleri Earth Productions’ta kaydedildi. Mix Uğur Memiş (Mars Stüdyosu, Ankara), mastering Hakan Akesson (Cuttingroom Studios, Sweden) tarafından yapıldı.

“Kaç Kere”, “Maske”, “Eğer İstersen”, “İki”, “Fondoten”, “Fhş”, “Belki”, “Rüya”, “Kayboldum” ve “Zor” adlı 10 şarkıdan oluşan albümlerinin yapım aşamasında her şeyi kendi üstlenen grubun albümü tamamlaması yaklaşık 1,5 sene sürdü. Albüm Gişe Yapım ve Favela Records tarafından Eylül 2010’da piyasaya sürüldü. “Nükleer Başlıklı Kız”ın “1” isimli ilk albümünde tüm söz ve müzikler kendilerine ait…

Grubun albümleri için Makarna Yapım tarafından çekilen ilk klip şarkıları “Maske” dışında, Arda Yalkın yönetmenliğinde albümde bulunan “Kaç Kere” ve yine Makarna Yapım tarafından çekilen “Fondoten” adlı şarkılarının da klipleri bulunmaktadır. Son olarak Semiha Yalılı yönetmenliğinde albümdeki en duygusal parçalardan biri olan “Eğer İstersen”e de klip çeken “Nükleer Başlıklı Kız”; bir yandan ikinci albümünü yayımlamaya hazırlanırken bir yandan da konser ve festival etkinliklerinde yer almaya devam ediyor.

Albüm lansman gecesini Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde gerçekleştiren “Nükleer Başlıklı Kız”, daha sonra IF Performance Hall/Ankara, Up&Down/Eskisehir, Saklıkent/Ankara’da konser verdi ve 2011 Eylül ayından itibaren Bronx Pi Sahne’de ayda bir konser vermeye başladı.

Grubun katıldığı TV programları arasında “Okan Bayülgen Disko Kralı”, “Yuxexes”, “Yeraltı” ve “Müziğin Ritmi” gibi programlar bulunmaktadır. “Nükleer Başlıklı Kız”ın ayrıca “Radikal”, “Hürriyet”, “Milliyet”, “Star” gazetelerinin yanı sıra “Blue Jean”, “Hey Girl” gibi dergilerde de röportaj ve haberleri yayımlandı.

“Nükleer Başlıklı Kız” 2006 yılında “Nokia Super Sound” yarışmasında finale kaldı ve 2007 yılında da “Sony Ericsson Unistar Müzik” yarışmasında birincilik ödülü aldı.

[button_round color=”blue” url=”http://www.biletix.com/mekan/BY/ISTANBUL/tr”] biletix [/button_round]