Bu Hafta Vizyonda! 30.05.2014

KAPAK / SİNEMA / VİZYON | 0 Yorum

30 Mayıs 2014 Cuma günü vizyona giren filmler!

Mayıs ayının son cuma gününde vizyona 7 film giriyor.

Haftanın beklenen filmlerinden Angelina Jolie’nin baş rolünde olduğu Malefiz bu hafta vizyona giren filmler arasında.

Ayrıca okulların kapanmasına sayılı günler kala 2 animasyon yine bu hafta vizyonda!+

Her ne kadar Johnny Depp’in Baş rölünde olduğu Evrim (Transcendence) fragmanlarında 30 Mayısta vizyona gireceği aktarılsa da bu hafta girmedi.

Malefiz / Maleficent

[tab name=”Özet”]

MalefizKlasik Uyuyan Güzel masalına hiç kötünün tarafından bakmayı denediniz mi? Barışçıl bir orman krallığında büyüdüğü için huzurlu bir hayata sahip olan Malefiz , görkemli siyah kanatlara sahip güzel, saf ve genç bir kadındır, ta ki bir gün insanlardan oluşan istilacı bir ordu gelip, topraklarının düzeni tehdit edene kadar… Malefiz, topraklarının koruyucusu olur ama acımasız bir ihanete uğrayınca o saf kalbi taşa dönüşür.Maleficent’ın bu kadar kin ve öfke dolu olmasının nedeni budur, Aurora’yı 100 yıllık bir ölüme mahkum etmesinin nedeni de budur.

[/tab]

[tab name=”Afiş”]

Malefiz

[/tab]

[tab name=”Fragman”][/tab]

[end_tabset]

Azem: Cin Karası

[tab name=”Özet”]

Azem Cin KarasıFilmin konusu, 1954 yılında Düzce’de yaşanmış gerçek bir hikayeden esinlenerek oluşturulmuş. Savunucu anlamındaki “Azem” büyüsü ise filme ismini veriyor. Gerilim türündeki filmin çekimleri olayın yaşandığı yerde, Düzce’nin bir köyünde gerçekleştiriliyor.

[/tab]

[tab name=”Afiş”]

Azem Cin Karası

[/tab]

[tab name=”Fragman”][/tab]

[end_tabset]

 

Balık ile Kraker’in Maceraları / Fish N Chips, Best Enemies Forever

[tab name=”Özet”]

Balık ile Kraker'in MaceralarıTelevizyon dizisi olarak gösterilen Fish ve Chips’in hikayesinin beyazperde uyarlamasını izliyoruz. Fish adlı japon balığı, et yiyen atalarından yadigar bir kemiğe sahiptir. Kemiğin sahibi olan ata balık, geçmişte bir kediyi yalayıp yutmuştur ve bu yüzden de soyağacında efsanevi bir öneme sahiptir. Öte yandan Brooklyn’de yaşayan baba kedi Chipsus, oğlu Chip’i evden kovar. Eve yeniden ayak basabilmesi içinse bir tek şartı vardır: Çok değerli bir hazine olarak gördüğü bir kemiği bulup ona geri getirmesi. Chipsus’un istediği kemik, aslında Fish’in koruması altında olan kemiğin ta kendisidir. Kemiği geri almak Chip’in düşündüğü kadar kolay olmayacaktır. Chip’in en yakın arkadaşı Rolf da plana dahil olur ve ona amacına ulaşabilmesi için yardım etmeye çalışır. Chip, Fish’le bir mücadeleye gider ve bunun sonucunda kemik, kanalizasyon mazgalından aşağı düşer. Ne kadar uğraştılarsa da ona ulaşmayı başaramayan ikili, geceleri görebilme umuduyla plajda gezinmeye başlarlar. Kemiği bulma konusunda yaşadıkları umutsuzluk yerini öfkeye bırakır. Fish ve Chip, arayışın ve kızgınlığın bir araya getirdiği bir ikiliye dönüşür.

[/tab]

[tab name=”Afiş”]

Balık ile Kraker'in Maceraları

[/tab]

[tab name=”Fragman”]

[/tab]

[end_tabset]

 

Kan Bağları / Blood Ties

[tab name=”Özet”]

Kan BağlarıFrank Pierzynski (Billy Crudup) türlü pisliklere bulaştıktan sonra hapse düşmüş, çıktıktan sonra daha temiz bir hayat sürmeye çalışsa da sonunda tekrar kendini aynı bataklıkta bulmuş bir suçludur. Kardeşi Chris ise (Clive Owen) New York Polis Departmanı’nda görevli bir polistir. 1970’lerin mafya ortamında bu iki kardeş, karşı karşıya gelmek durumunda kalırlar.
Fransız aktör ve yönetmen Guillaume Canet’nin yönettiği filmde başroldeki ikiliye Oscar ödüllü Fransız yıldız Marion Cotillard eşlik ediyor.

[/tab]

[tab name=”Afiş”]

Kan Bağları

[/tab]

[tab name=”Fragman”]


[/tab]

[end_tabset]

 

Başkanların Hizmetkarı / The Butler

[tab name=”Özet”]

Başkanların HizmetkarıCecil Gaines, 1920’lerde beyaz bir aileye hizmet eden bir ailenin oğludur ve zamanla ailesinin parçalanışına tanık olur. Bunun ardından hayatta neredeyse tek başına kalır; otellerde vale olarak başladığı yaşam mücadelesinde, Beyaz Saray’da görevli bir kahya olmaya kadar yükselir. Beyaz Saray’daki görev süresi boyunca 8 Başkan değiştiren Amerika’da insan hakları hareketlerine, başkan suikastlerine, Vietnem işgaline ve daha pek çok önemli olaya tanıklık eder. Bu olaylar sadece ülkesini ve Amerikan toplumunu değil, kendi ailesini ve hayatını da derinden etkiler.
Yönetmenliğini Lee Daniels’ın üstlendiği filmi gerçek bir hikâyeden uyarlayan isim Primetime Emmy ödüllü Danny Strong. Başrolünde Forest Whitaker’ın yer aldığı filmde Oscarlı aktöre Oprah Winfrey, John Cusack ve David Banner gibi isimler eşlik ediyor.

[/tab]

[tab name=”Afiş”]

Başkanların Hizmetkarı

[/tab]

[tab name=”Fragman”]

[/tab]

[end_tabset]

 

Son Şans / The Congress

[tab name=”Özet”]

Son ŞansRobin Wright ın canlandıracağı eski bir aktris, Hollywood da bir film stüdyosuna tüm dijital haklarını devreder. Stüdyo oyuncudan aldığı bu bilgiyi ona benzer genç bir dijital aktris yaratmakta kullanır. Sözleşme gereği bir daha asla oyunculuk yapamayacak olan Wright ın ve onun kopyasıyla yaratılan ve her türlü rolde oynamaya başlayan yeni dijital aktrisin geriye dönüşlerle anlatılacak hikayesi, yer yer canlı aksiyon yer yer ise animasyon olarak karşımıza çıkacak. Film, 3D ve hologram teknolojilerinin egemen olmaya başladığı dünyamızda dijital geleceğin toplumu ve dünyamızı nasıl şekillendirebileceğini masaya yatıracak.

[/tab]

[tab name=”Afiş”]

Son Şans

[/tab]

[tab name=”Fragman”]

[/tab]

[end_tabset]

 

Asabi Adam / The Angriest Man in Brooklyn

[tab name=”Özet”]

Asabi AdamFilm, yanlış tanı sonucunda ölümcül bir beyin anevrizmasına yakalanan ve bu sepele hayatının son demlerini dolu dolu yaşama kararı alan, Henry adında, pısırık ve kaybeden bir adamın öyküsünü anlatıyor. 90 dakikalık ömrünü büyük bir karmaşaya kurban etmenin eşiğinde dans eden Henry, bu süreçte kendine yaraşır bir son aramaya koyuluyor.

[/tab]

[tab name=”Afiş”]

Asabi Adam

[/tab]

[tab name=”Fragman”]

[/tab]

[end_tabset]