Epica & Katatonia Istanbul Konseri // 23 Şubat 2013

Etkinlik / İstanbul / Kapak | 1 Yorum

HEADBANGERS VOL. 1

Senfonik metalin Hollanda kıyılarından esen rüzgarı Epica ve İsveç’in melankolik metal kralları Katatonia aynı sahnede .

EPICA 10. yıllarında İstanbullu sevenleriyle tekrar buluşuyor. Mart ayında çıkacak yeni stüdyo albümleri Requiem for the Indifferent’ın hemen öncesinde Refresh The Venue’de bizlerle.

Katatonia 7 yıl aradan sonra tekrar İstanbul’da
Yirmi yıl önce doom metale yön veren Dance of December Souls ve Brave Murder Day’in izleri artık silinmeye yüz tutsa da her yeni albümleriyle kendilerine özgün melankolik altyapılı tarzlarını sürekli geliştiren Katatonia yirmi yıldır metal müzik severlerin başucu gruplarından. 1991 yılında Stokholm’de Jonas Renkse ve Anders Nyström tarafından kurulan Katatonia, doksanlı yılların sonlarında yayınladıkları eserleri ile metal müziğin en saygı duyulan isimlerinden olmuşlardı bile. Discouraged Ones, Tonight’s Decision ve Last Fair Deal Gone Down ile yakınlaştıklarını alternatif tarzı Viva Emptiness, The Great Cold Distance ve Night is the New Day ile kendi üsluplarında benzersiz birer rock-metal yapısıyla birleştirdiler. Her albümleriyle hem eski dinleyicilerinden tam puan alan hem de yeni nesil dinleyici edinen nadir gruplardan olan Katatonia geçtiğimiz yıl çıkardıkları dokuzuncu stüdyo albüm Dead End Kings ile dünya listelerine emin girişler yaptı ve uzun bir turneye çıktı.

Headbangers serisinin ilk konseri ayağı olan Katatonia ve Epica konserleri için 23 Şubat günü Refresh the Venue’deki yerinizi şimdiden alın. Organizasyon Vera Muzik & Freebird Agency ve Refresh katkılarıyla.

Etkinlikte 18 yaş sınırı yoktur.

 

epica_katatonia

https://www.facebook.com/events/131563413672518/?ref=3