EPICA ve FINNTROLL Türkiye Turnesi!

ANKARA / ETKİNLİK / İSTANBUL / İZMİR / KAPAK | 0 Yorum

EPICA ve FINNTROLL İstanbul, İzmir ve Ankara’da!

%100 Metal konserleri, Hollandalı senfonik metal öncüsü Epica’yı aralık ayında İstanbul, İzmir ve Ankara’daki sevenleriyle buluşturuyor. Konserin özel konuğu ise folk metalin en önemli isimlerinden olan Finntroll…

18 Aralık Cuma İstanbul // Küçükçiftlik Park  Bilet al

19 Aralık Cumartesi İzmir // İzmir Arena Bilet al

20 Aralık Pazar İstanbul // Jolly Joker Ankara  Bilet al

Epica
2002 yılında After Forever’dan ayrılarak Epica’yı kuran Mark Jansen’ın müzikal yeteneği, grubun vokalisti Simone Simons’ın üstün soprano tarzıyla birleştiğinde ortaya çıkan başarılı duruşla adlarından söz ettirmeye başladılar. Yeteneği, sesi, güzelliği ve samimiyetiyle kısa zamanda metal müziğin ilham perisi olarak anılmaya başlayan Simons, Epica’ya duyulan ilginin odak noktası oldu. 2003 tarihli ilk albüm “Phantom of the Agony” ile power ve gotik metalin arasında bir köprü oluşturdular ve grubun kariyerindeki diğer albümler “Consign to Oblivion”, “The Divine Conspiracy” ve “Design Your Universe” ile dünyanın en büyük senfonik metal gruplarından olmayı başardılar.

Finntroll
1997’de kurulan Finntroll, kuzey ülkelerinden gelen soğuk esintileri sahne şovlarıyla sıcaklığa dönüştürerek izleyenlere hoşça vakit geçirtmesiyle tanınıyor. Century Media firmasının en önemli gruplarından olan Finntrol, günümüze kadar altı albüm yayımladı.