ETKİNLİKLER

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

%100 Metal Sunar: Therion Türkiye Turnesi

5 Eylül - 8 Eylül

%100 Metal İftiharla Sunar: İsveçli senfonik metal grubu Therion, “Leviathan III” albümünün Avrupa turnesi kapsamında 6 Eylül 2024’te Ankara Milyon Performance Hall’da!

Türkiye’de geniş bir hayran kitlesi bulunan İsveçli senfonik metal grubu Therion, 2024’te İzmir, İstanbul, Eskişehir ve Ankara’da hayranlarına metal ziyafeti sunacak. Başarılı geçen Leviathan II turnesinden sonra Türkiye’ye gelmeye hazırlanan Therion, tenor ve sopranolardan oluşan geniş bir koroyla vereceği konserde, metal müzikle senfonik öğelerin, opera tarzında vokallerin ve klasik müzik altyapısının iç içe geçtiği kült şarkılarını göz kamaştıran sahne şovlarıyla seslendirecek.

Leviathan III turnesi kapsamında Türkiye’ye gelmeye hazırlanan Therion’un Christofer Johnsson, Thomas Vikström, Nalle “Grizzly” Påhlsson, Christian Vidal ve Sami Karppinen’den oluşan kadrosuyla hem müzikal hem de görsel bir şölen yaşanacak. Grubun Rise of Sodom and Gomorrah, Cults of the Shadow, Blood of Kingu, Invocation of Naamah, Black Sun, Wine of Aluqah, The Siren of the Woods, The Invincible, To Mega Therion, Typhoon, A Black Rose, Son of the Sun, The Crowning of Atlantis, Lemuria, Wine of Aluqah, Abraxas, Dies Irae gibi kült şarkılarına muhteşem sahne şovları eşlik edecek.

1987 yılında kurulan Therion metal müzikte senfonik öğeler, opera tarzında vokaller ve Orta Çağ’a özgü koroların uyumunu kullanarak oluşturdukları özgün tarzla müzik dünyasına damga vurdu. Müzikte öz değerlerinden hiçbir koşulda vazgeçmeyen ve kendisini her zaman yeni yollar keşfetmeye zorlayan grubun mimarı Christofer Johnson akla hayale sığmaz bir şey yaratarak yıllar boyunca birçok gruba ilham verdi. Keman, flüt, obua, viyolonsel gibi birçok klasik enstrümanın eşlik ettiği soprano ve tenorlardan kurulu korolar kullanan grup, bugüne kadar 18 stüdyo albümü yayımladı. Therion’un tüm hit şarkılarından oluşan üçlemenin ilk iki albümü “Leviathan I” ve “Leviathan II”, dünya çapında grubun hayranları tarafından büyük coşkuyla karşılandı. “Leviathan III” ise 15 Aralık 2023’te çıkacak ve Avrupa turnesiyle konser serisi devam edecek.

Therion “Leviathan III” albümünde de postmodern çağ sanatında Orta Çağ’a özgü koroları, opera tekniğiyle kullanılan vokalleri ve senfoni elementlerini distortion yüklü gitarlarla birleştirip “senfonik opera metal” kütüphanesine çarpıcı örnekler ekliyor. İsveçli topluluk albüme yerleştirdiği parçaların sırası, şarkılar arasındaki geçişler, sanatsal çalışmaların albüm kimliğine katacağı değerler konusunda beyin fırtınası yaparak eserlerine derinlik katıyor ve senfonik metalde önemli bir misyonu üstleniyor.

Şarkı sözleri yazarken mitolojilerden ve okültizmden beslenen Therion Türkiye’deki senfonik metal dinleyicisinin yakından takip ettiği bir grup. 2024 turnesinin programı şöyle:

5 Eylül – Eskişehir Milyon Performance Hall

6 Eylül – Ankara Milyon Performance Hall

7 Eylül – İstanbul Zorlu PSM Turkcell Sahnesi

8 Eylül – İzmir SoldOut Performance Hall

Vera Müzik organizasyonuyla gerçekleşecek Therion Türkiye Turnesi biletleri satışta.

Bilet Al

 

Detaylar

Başlangıç:
5 Eylül
Bitiş:
8 Eylül
Etkinlik Kategori:
, , ,

Organizatörler

%100 Metal
Vera Müzik

Rock ve Metal müzik tarzında etkinlik ve konserlerin yer aldığı takvimimiz hazırlanmıştır.

Etkinlik ve konserleriniz için Instagram dm veya mail ile iletişime geçebilirsiniz. Afişlerinize logomuzu eklemek için tıklayınız.

 

 

Top