ETKİNLİKLER

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

ALCEST

26 Ekim

Fransız ‘blackgaze’ ikilisi ALCEST, ‘başka bir dünyanın müziğini’ İstanbul’a getiriyor!

Fransa’nın önemli gruplarından biri olan ve kimseye benzemeyen sound’larıyla geniş bir dinleyici kitlesini peşinden sürükleyen blackgaze grubu ALCEST, Epifoni organizasyonuyla 26 Ekim 2024 gecesi If Performance Hall sahnesinde olacak.

Black metal, post-rock ve shoegaze müzik türünü bir araya getiren ve blackgaze adıyla anılan bu tarzın öncüsü olan Alcest, Fransız müzisyen Neige’in solo projesi olarak 2000 yılında hayata geçti. Çok yakında yayınlayacaklarını açıkladıkları yeni albümleri ‘Les Chants de l’Aurore ‘in turnesi kapsamında 7 yıl aradan sonra ülkemize gelecek olan grup, yeni şarkılarını da bu konserde ilk kez canlı olarak seslendirecek.

İlk kurulduğu yıllarda üç kişiden oluşan grup, daha sonra shoegaze tarzına geçmesiyle birlikte iki kişi olarak yoluna devam ediyor. My Bloody Valentine, Slowdive, Ride gibi gruplardan ilham alan, bu türü coldwave’in ve post-rock’ın armonileriyle buluşturan grup, metal müzik türünü de çizgisinde tutmasıyla biliniyor.

Biletler:

https://www.passo.com.tr/tr/etkinlik/alcest-if-performance-hall-besiktas-biletleri/6162338

https://www.biletix.com/performance/3SC73/001/TURKIYE/tr

Detaylar

Tarih:
26 Ekim
Etkinlik Kategori:

Organizatör

Epifoni
Organizatör sitesini görüntüle

Mekan

IF Performance Hall Beşiktaş
Cihannüma, Hasfırın Cd. No:26, 34353 Beşiktaş/İstanbul, Türkiye
istanbul, Türkiye
+ Google Haritalar

Rock ve Metal müzik tarzında etkinlik ve konserlerin yer aldığı takvimimiz hazırlanmıştır.

Etkinlik ve konserleriniz için Instagram dm veya mail ile iletişime geçebilirsiniz. Afişlerinize logomuzu eklemek için tıklayınız.

 

 

Top