ETKİNLİKLER

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Megadeth Konseri

12 Haziran

%100 Metal İftiharla Sunar: Thrash metal efsanesi Megadeth “Crush the World Tour” kapsamında 2024’ün en büyük metal konseri için KüçükÇiftlik Park’ta!

Dave Mustaine önderliğinde dünya çapında milyonlarca dinleyiciye ulaşan ve tüm zamanların en iyi metal albümlerinden biri olarak kabul edilen Rust In Peace’i metal tarihine kazandıran Megadeth her döneminde teknik beceri, karmaşık aranjmanlar ve baş döndürücü gitar sololarıyla dikkat çekti. Grubun 2022’de yayımladığı “The Sick, The Dying… And The Dead!” albümü de bu vaatleri yerine getiren kayıtlar içeriyor. Dave Mustaine hayranlarına şunları söylüyor:

“Bu albüm kolaylıkla Countdown to Extinction ve Rust in Peace arasında yer alabilir. Countdown to Extinction’a alabileceğimiz müzikalitede şarkılar var ve Rust in Peace’in agresifliğini taşıyorlar. Gruplar eskisi gibi baştan sona bir bütün oluşturan albüm çıkarmıyor. Fakat metalde durum farklı. Bu camianın kendini onurlandırmak ve bize özel bir şeye sahip olmak istediğini düşünüyorum. Bizi diğer müziklerden ayıran en önemli özellik çok sıkı çalışmamız, azmimiz ve birbirimize olan sadakatimiz. Dinleyicimiz/seyircimiz de bu topluluğu ayakta tutan kritik bir değere sahip.”

Dave Mustaine 2009 yılında yapılan “En İyi 100 Metal Gitaristi” sıralamasında birinci gösterildi. 13 kere Grammy’ye aday oldu ve 2016’da yayımladığı Dystopia albümüne ismini veren parça “En İyi Metal Performansı” kategorisini kazandı. Kariyeri boyunca 50 milyondan fazla albüm sattı ve birçoğu platin albüm statüsüne yükseldi. Megadeth başlı başına metal tarihinin en büyük hikayelerinden biri. Üzerine kitaplar yazılan, derin araştırmalar yapılan, müziğin evrimine ışık tutan bir grup. Adı hiçbir zaman silinmeyecek olan thrash metal efsanesi 2024 yazında İstanbul’a damga vurmaya geliyor.

Megadeth’in 12 Haziran İstanbul konserinde davulda Dirk Verbeuren, bas gitarda James LoMenzo, gitarda Teemu Mäntysaari, gitar/vokalde Dave Mustaine var.

2024’ün en büyük metal konserinde ezbere bilinen ikonik şarkılar KüçükÇiftlik Park enerjisiyle birleşip unutulmaz gecenin birer imzası olacak.

Detaylar

Tarih:
12 Haziran
Etkinlik Kategori:

Organizatörler

%100 Metal
Vera Müzik
Freebird Agency

Mekan

KüçükÇiftlik Park
Harbiye, Kadırgalar Cd. No:4, 34367 Şişli/İstanbul, Türkiye
İstanbul, Türkiye
+ Google Haritalar

Rock ve Metal müzik tarzında etkinlik ve konserlerin yer aldığı takvimimiz hazırlanmıştır.

Etkinlik ve konserleriniz için Instagram dm veya mail ile iletişime geçebilirsiniz. Afişlerinize logomuzu eklemek için tıklayınız.

 

 

Top