God Is An Astronaut, Ozric Tentacles ve Project RnL 6 Mart’ta KüçükÇiftlik Park’ta!

Etkinlik / İstanbul / Kapak | 0 Yorum

%100 Music sunar: God Is An Astronaut, Ozric Tentacles ve Project RnL 6 Mart’ta KüçükÇiftlik Park’ta!

God Is An Astronaut konseri

%100 Music kapsamında KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek God Is An Astronaut, Ozric Tentacles ve Project RnL konseri 2016’nın müzik ziyafetlerinden biri olacak.

Birbirinden önemli müzisyen ve grupları müzikseverlerle buluşturan %100 Music, URU Group ve MoodLive organizasyonuyla, Dream TV’nin katkılarıyla gerçekleşecek İrlandalı post rock grubu God Is An Astronaut ve İngiliz psikedelik rock grubu Ozric Tentacles konseri ile KüçükÇiftlik Park’ı gitar efektlerinin hakim olduğu bir galaksiye çevirecek.

6 Mart günü İstanbul’un gözde etkinlik mekanı KüçükÇiftlik Park kapalı alanında gerçekleşecek konserde açılışı yeni akım progressive rock’ın önemli temsilcilerinden Project RnL yapacak. Kapıların saat 18:00’de açılacağı konserde İstanbullu müzikseverler post rock, psikedelik rock ve progressive rock’a doyacak.

God Is An Astronaut
İsimlerini Clive Barker’ın Nightbreed adlı kitabından alan İrlandalı grup God Is An Astronaut, bugüne dek 4 kez geldiği İstanbul’da her seferinde kapalı gişe konserler verdi. Son albümlerini “Helios Erebus” adıyla yayımlayan grup, bu albümle birçok müzik dergisinin 2015’in En İyi Albümleri listelerine girdi.

Müzikleriyle dinleyicilerini astral yolculuğa çıkaran grup, hem duygusal melodileri hem de teknik ritimleri ile günümüzün sevilen müzik türlerinden post rock ve progressive rock’ı başarılı bir biçimde harmanlıyor. Enstrümantal müziklerine rağmen geniş kitlelere hitap edebilen grup sahnede hem görsel hem de işitsel bir ziyafet sunuyor.

Ozric Tentacles
30 yılı aşkın kariyerlerine birbirinden başarılı 26 albüm sığdıran Ozric Tentacles, müziklerini “space rock” olarak adlandırmakta… Psikedelik rock içine ambient music öğelerini yerleştiren, yeri geldi mi bir dance grubu kadar canlı ritimlerle dinleyicilerini mest eden Ozric Tentacles, 2007 yılında İstanbul’da sahne aldı ve kapalı gişe konser verdi.

Son albümlerini “Technicians Of The Sacred” adı ile yayımlayan grup kurucuları, Ed Wynne önderliğinde müzik yapmaya devam etmekte…

Project RnL
İsrail’den çıkan Project RnL, progressive rock ve fusion caz türlerini harmanlayan bir grup… Grup, özellikle Dream Theater’ın klavyecisi Jordan Rudess ile birlikte yaptıkları “The Avenger” adlı şarkıları ile büyük ilgi çekmekte…