Intoxicated Röportajı!

KAPAK / MÜZİK | 0 Yorum

Merhaba arkadaşlar. Keyifler nasıl?

Merhabalar.Teşekkürler , keyifler gayet yerinde. Tamamiyle cıkan E.P. mize odaklanmış durumdayız. Yoğun bir dönem oluyor bizim için , Bir yandan da ilerideki aylarda çıkaracağımız single’larımıza odaklanıyoruz.

Öncelikle grup ile ilk defa tanışacaklar için biraz grupta bahseder misiniz?

Grubumuz şu anki Intoxicated adıyla 2010 sonlarından beri aktif olan bir melodik metalcore grubudur. Ama grubun 2008 yılına kadar dayanan bir geçmişi var.’Confessions of a Woozy’ cıkardıgımız ilk E.P. oldu.Aslında bestelerimizi yaklaşık 2 yıldır oturtmuş bi şekilde sahnelerimizde çalıyoruz ancak hem maddi , hem de zamansal problemlerden dolayı E.P. nin kaydına ancak 2012 sonlarında başlayabildik. Hala üretimde olan çok sağlam dostlukların olduğu bir grubuz ve bir daha ki yaza albüm kaydımıza başlayacağız , o zamana kadarda kulakları soğutmamak adına zaman zaman single’lar yayınlamayı düşünüyoruz.

Lethal Remorse neden sonlandı?

Lethal Remorse ismi 2008’de grubun ilk vokalisti olan Alp Şaşmaz tarafından konuldu ve grup 2009 yazında Myspace’te 4 bestesini yayınladı.Bu tarihten sonra grup içinde yaşanan anlaşmazlıklar ve fikir ayrılıkları nedeniyle başta Alp Şaşmaz gruptan ayrıldı .Kısa bir süre sonra o dönem grubun ritim gitaristi olan Bahri Akgül’de farklı tarzlara yönelmek istediğini belirterek grupla kötü bir durumu olmaksızın yollarını ayırdı. Ardından zamanında grupla bir kez sahne almış ve grubun tarzı ve kimyasına aşina olan Ege Luş gruba ritim gitarist olarak dahil oldu.Son olarak kalıcı bir vokal bulmak gerekiyordu tabii ki.Sonucunda Yağız Harunoğlu’nun dahil olmasıyla grup tekrar Lethal Remorse ismiyle bir süre devam etti. Ancak ilerleyen zamanlarda hem grup elemanlarının müzikal ideolojisinin değişmesi ve içkiye olan düşkünlüğünü ortak bir paydada topladı, ismini ‘Intoxicated’ olarak değiştirme kararı aldı.

Grubun isminin Intoxicated olmasının özel bir sebebi var mı? Sizin için anlamı nedir?

Evet , bir sebebi var. Intoxicated sarhoşluk , kendinden geçmişlik hali anlamına gelen bir sözcük ve biz grup olarak , her daim beraber toplandığımızda içtiğimizi ve içkiyle yaptığımız bestelerin kendimizi daha iyi ifade ettiğinin farkına vardık ve bu isim değişikliğini yapmaya karar verdik.

Yeni bir EP yayımladınız. E.P Hakkında biraz bilgi verir misiniz?

‘Confessions of a Woozy’ sözleri bakımından alkol konsepti içeren bir albüm. Sözleri bir ayyaşın ağzından yazılmış mantığında olup ,aşk,nefret,para,hırs,intikam temaları içeren şarkılardan oluşuyor. Genel olarak hızlı leadler , breakdownlar ve ve sert rifflerden oluşan , oldukça melodik bir E.P. dinleyeceksiniz.

Confessions of a WOOZY (coaw) Soundcould sitesinden ücretsiz Olarak dinlenebilmekte, peki basılı olarak yayınlanacak mi?

Evet.Basım tarihini kısa süre içinde sosyal ortamlardan açıklayacağız.

E.P de kimler ile çalıştınız?

En başta kaydımızı 10 günlük bir süreç içerisinde Ankara’da bulunan Retro Stüdyolarında bitirdik. Mix aşamasında başta Oğuz Türeli (Jolly Joker Ankara) ile , onun ardından Can Selman (Trashfire) ve en son mastering aşamasında Barış Yetkin ile çalıştık.Çok keyifli ve güzel bir kayıt süreciydi , stüdyo bize her türlü imkanı sağladı ve aramızda hiçbir problem yaşamadan kayıt ,mix ve mastering sürecini bitirdik. Bu albümün bütün aşamalarında Retro Stüdyoları’nın katkısı yadsınamaz ve onlara bir teşekkür borçluyuz. Teşekkür edeceğimiz aslında çok fazla müzisyen ve destekçi arkadaşlarımız var.Onları albüm içeriğine saklıyoruz diyebiliriz.

Konser durumları nasıl? Yakında bir konser var mı?

Evet var. Çoğu şehirle irtibat halindeyiz ve bir-iki şehir şuan garanti durumda , ilerleyen günlerde zaten bunları açıklayacağız.Elimizden geldiğince Türkiye’de ulaşabileceğimiz her yerde sahne almaya çalışacağız.

Şarkıları dinleyenlerden nasıl tepkiler aldınız? Gördüğüm kadarı ile tepkiler oldukça olumlu.

Genel olarak yayın tarihinin ilk gününden itibaren fazlasıyla olumlu tepkiler alıyoruz ve açıkçası bu bizi fazlasıyla mutlu ediyor.Tersi tepkiler aldığımızı söylemek zor,ama her türlü yoruma açığız ve bunun bizim müziğimizi olgunlaştıracağını düşünüyoruz.

Kapak görselinde ki olay nedir?

Güzel bir soru. Başta da dediğimiz gibi grubumuzun adı ‘Intoxicated’ ve albüm kapağında da görüldüğü gibi içkiyi serumdan içen bir figür var , sağ tarafı çürümüş ve berbat bir halde , sol tarafı ise sağlıklı ve mutlu. Burada anlatılmak istenen , içkinin hayatımıza hem fizyolojik , hemde psikolojik getirisi ve götürüsüdür. Kapakta içkinin bir yandan bizi mutlu ederken bir yandan da bitap ve sefil bir hale getirdiğini anlatmaya çalıştık. Hayatının her anında içki kullanan kişilerin nasıl bir hayatı olduğunu bu albümde görebilirsiniz.

Albüm çalışmaları var mı?

Evet.Önceden bahsettiğim gibi , 2014 yılında bir albüm çıkaracağız , bunun için beste çalışmalarımız devam ediyor.

Son zamanlarda yerli gruplarımız, yerli firmalardan umudu kesip yurtdışında firma arayışına girdi. Insistence, Soul Sacrifice, You May Kiss the Bride başarılı olan gruplarımızdan bazıları, sizin bu yönde çalışmalarınız var mı?

Aylar öncesinden böyle bir çalışma içine girdiğimizi belirtebiliriz. Bir çok management ve recording şirketi ile görüşme halindeyiz ve bunun kısa bir süre içerisinde sonuçlanmasını umuyoruz.

Kapak Magazin olarak sorularımız bu kadar söylemek istedikleriniz var ise buyurun.

Öncelikle sizlere teşekkür ediyoruz Intoxicated ailesi olarak,Bizi dinlemek isteyen arkadaşlarımız Facebook,Twitter ve Soundcloud adreslerimizden bizlere ulaşabilir.Görüşmek üzere 🙂

https://www.facebook.com/intoxicatedtr

https://soundcloud.com/intoxicatedband

https://twitter.com/intoxicatedtr

[soundcloud url=”http://api.soundcloud.com/users/42213097″ params=”” width=” 100%” height=”450″ iframe=”true” /]