KONSER: JAN AKKERMAN (ex- FOCUS) // İSTANBUL – ANKARA

ANKARA / ETKİNLİK / İSTANBUL | 0 Yorum

Hollandalı efsane gitarist Jan Akkerman Hollanda Kraliyeti Büyükelçiliği himayesinde ilk kez Türkiye’de!

Easternbull Entertainment’ın katkılarıyla düzenlenen konser 26 Eylül Perşembe gecesi İstanbul Jolly Joker’de,  27 Eylül Cuma gecesi Ankara If Performance Hall’de gerçekleşecek.

JAN AKKERMAN:
1946 doğumlu Jan Akkerman, kariyeri boyunca bir müzisyenin yapabileceği hemen her şeyi başarmış bir isim. Aralarında BB King, Charlie Byrd, Cozy Powell, Paco De Lucia, Claus Ogerman ve Ice-T gibi isimlerin bulunduğu bir çok sanatçıyla çalışmanın yanında uluslararası başarıya kavuşmuş Brainbox ve Focus gibi grupların beyni olmakla kalmayıp herhangi bir tarza bağlı kalmadan bir düzine de solo albüm yapmıştır. Tinkerbell (1973), Jan Akkerman (1977) ve son eseri Minor Details (2011) gibi albümlere imza atan sanatçı rock, caz, blues, klasik ve modern dans müziği öğelerini harmanlayarak her seferinde kendi tarzını yenilemeyi başarmıştır.

Jan Akkerman dünyanın her yerinde sahnelerin aranan en önemli gitaristlerinden. İsviçre’nin Montreaux Caz Festivali’nden Hollanda’nın North Sea Caz Festivali’ne kadar en büyük ve en prestijli festivallerde sürekli sahne alan sanatçı, Avrupa ile sınırlı kalmayıp Japonya, Brezilya ve Endonezya gibi ülkelerde de dinleyicileriyle buluşmakta. Akkerman’ın cd/dvd seti Live in Concert at The Hague, The Hague Jazz Festivali performansı, Output Festival’deki solo performansı ve “tüm yaşlar için” düzenlediği workshop içeriği sanatçının çok yönlülüğünün adeta bir ispatı.

Jan Akkerman konserleri izleyiciler için her zaman yeni ve asla tekrarı olmayacak bir deneyim olmakta. Ünlü sanatçı Türkiye konserlerinde doğaçlama performanslarının yanı sıra solo kariyeri boyunca yaptığı rock ve caz parçalar ile başta Hocus Pocus olmak üzere Focus grubu hitlerine de yer vererek dinleyicilere geçmişten bugüne bir yolculuk yaptıracak.

Biletler çok yakında satışta…

[big_button color=”blue” url=”https://www.facebook.com/events/486148238145511/” desc=”sayfası”] Facebook [/big_button]