MxPx (ABD) & Second & Dinamit // İstanbul 17 Mart @MojoBeyoglu

ETKİNLİK / İSTANBUL / KAPAK | 0 Yorum

Amerikalı efsane punk rock grubu MxPx, Türkiye’de ilk kez Mojo Beyoğlu sahnesinde!

http://www.biletix.com/etkinlik/PKMJA/TURKIYE/tr

20 yıllık müzik yolculuklarına 9 albüm, 4 EP, 1 DVD ve 20 single sığdıran başarılı punk rock grubu MxPx, muhteşem sahne performanslarıyla Türkiye’deki hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

MxPx – Turkey Announcement:

http://www.youtube.com/watch?v=IrAon4VXkZY&feature=player_detailpage

2007’den bu yana albüm kaydetmeyen grubun bu yıl çıkardığı “Plans Within Plans” albümü, birçok otorite tarafından, “grubun 90’lı yılların sonlarından itibaren kaydettiği en enerjik ve en heyecan verici albüm” şeklinde nitelendirildi.

90’lı yıllarda Rancid, NOFX, Pennywise, Greenday, Offspring gibi gruplarla birlikte Amerikan punk rock sahnesinde efsane olmuş grup, 20. yıldönümünü kutlarken, bu coşkuya Türkiye’deki sevenlerini de dahil edecek. Bu unutulmaz gecede, Mike Herrera ve yol arkadaşlarını, en sevilen hitleriyle sahnede izleme fırsatını kaçırmayın!

Second, 1999 yılında Özgün Semerci ve Özgür Poyraz tarafından Yıldız Teknik Üniversitesi’nde kuruldu. Kendi şarkılarını kaydeden bir punk rock topluluğu olan grup, 2006 yazında Serhat Abay ve 2010 kışında Emre Mimaroğlu’nun katılımı ile güncel kadrosuna ulaşmıştır. 2007 yılında İstanbul’da Nofx’e alt grup olarak eşlik eden Second, son olarak 2011 yılında “Boyver Dimokyan Usta” ve “Bazen O Kadar Hiçbir Şey Anlamıyorum Ki” isimli şarkılarını yayınlamıştır.

Dinamit; Sertaç, Burak, Ersin ve Anıl’dan oluşan İstanbul’lu bir punk rock topluluğudur. 1999’a dayanan grubun müziği, içinde varoldukları anı ve geçmişten gelen hisleri harmanlar.

Bununla birlikte düzenlediği punk rock, ska ve reggae partileriyle adından söz ettiren Boss Dj, seçkileriyle geceye gelenleri ısıtacak.