Ömür Gedik yeni albüm lansman konseri @ 23 Ocak Çarşamba günü GHETTO’da

ETKİNLİK / İSTANBUL / KAPAK | Yorum

ÖMÜR GEDİK& AL BANO

“NEDEN YOKSUN”

Ömür Gedik yeni albüm lansman konseri 23 Ocak Çarşamba saat 22:00’de Ghetto’da

 

Dünyaca ünlü İtalyan şarkıcı Al Bano, milyonların sevdiği, Türkçe sözlerini Nazan Öncel’in yazdığı hit şarkısını Ömür Gedik ile yeniden söyledi.

 

Ömür Gedik’in, Al Bano’yla düet yaptığıve dünyaca ünlü İtalyan yıldıza Liberta adlı parçasını Türkçe sözlerle yeniden söylettiği “Neden Yoksun” adlı single’ı 24 Ocak Perşembe günü DMC etiketiyle dinleyicilerin beğenisine sunulacak.

 

LİBERTA’nın Türkçe sözlerini Nazan Öncel yazdı

 

Sadece İtalya’da değil, çıktığı diğer ülkelerde de aylarca liste başı olan Liberta’nın Türkçe sözlerini Nazan Öncel söz yazdı. Al Bano, önce Romina Power, sonrasında ise Bulgar soprano Mariana Pashalieva ve Yunan pop star Giannis Ploutarxos ile birlikte seslendirdiği Liberta şarkısını ilk kez farklı bir dilde okudu.

 

Al Bano; “Türkiye’yi çok seviyorum, sonuçta aynı Akdeniz kanını taşıyoruz, Türkçe söylemek için çok çalıştım” derken Ömür Gedik, “bu dünyaca ünlü şarkıyı bestecisi Al Bano ilk kez farklı bir dilde seslendirdi, o dil de Türkçe oldu. Kendisine bu özel şarkısında benimle düet yaptığı için çok teşekkür ediyorum. Ama asıl teşekkürüm Türkçe okumayı kabul ettiği için” şeklinde konuştu.

 

DMC şirketinin Genel Müdürü Samsun Demir ise; “Eurovizyon’da birkaç oy daha fazla alabilmek için yarışmaya İngilizce şarkıyla katıldığımız günleri henüz geride bırakmışken dünyaca ünlü bir sanatçının Türkçe şarkı söylemesi çok önemli. Ömür Gedik’i bu girişimi için tebrik ediyorum, bu projenin içinde olmaktan çok mutluyuz.” dedi.