PORTECHO BABYLON SAHNESİNDE!

Etkinlik / İstanbul / Kapak | 0 Yorum

Ekim ayında yayımlanan üçüncü albümleri “Motherboy” ile tüm müzik otoritelerinden tam puan alan PORTECHO, 12 Ocak Cumartesi gecesi Babylon sahnesinde!

 

The New York Times gazetesinin hızla yükselen ve geleceği parlak bir grup olarak nitelendirdiği PORTECHO, Tan Tunçağ ve Deniz Cuylan ikilisinden oluşuyor. Sundukları farklı altyapıları, hipnotize edici vokalleri ve sıcak gitar melodileri ile kısa sürede ses getiren ikili, dans müziğine her zaman kendi yorumunu katıyor. PORTECHO, elektronica’yı rock’la buluştururken, müzik severlere farklı bir deneyim sunuyor.

PORTECHO, Babajim Records etiketiyle CD ve LP formatlarında yayımlanan üçüncü ve yepyeni albümleri “Motherboy” için büyük bir atılım gerçekleştirerek, kendine has unsurları daha karanlık ve organik olarak yeniden işledi. Analog synthesizerlar kullanılan ve canlı olarak çalınan albümde daha fazla retro ve funk ritimlere yer verildi. Bu albümü ile indie/elektronica’nın geçmişine göz kırpan PORTECHO, ilk klibini ise “Permanently Runaways” şarkısı için hazırladı.

http://www.youtube.com/watch?v=ICoKe_bVRtI

PORTECHO, Kasım ayında İstanbul, Ankara, İzmir ve Eskişehir’de verdikleri tanıtım konserlerinin ardından 12 Ocak’ta bir kez daha Babylon’u büyülemeye hazırlanıyor. Konserlerde PORTECHO’ya bas gitarda Feryin Kaya ve davulda Ulaş Özbiçer eşlik ediyor.

Tan Tunçağ: Düzenlemeler, vokaller, bas gitar

Deniz Cuylan: Düzenlemeler, gitar

12 Ocak 2013 Cumartesi

Babylon (Şehbender Sk. No:3 Asmalımescit-Beyoğlu-İstanbul)

Warm Up & After Party: Fuchs & Cervus (22:00)

PORTECHO (23:00)

 

www.portecho.com

www.babylon.com.tr

www.facebook.com/Portecho

www.twitter.com/PortechoBand

www.facebook.com/events/187124214759465

Basın İletişim: Meltem Doran (meltem@babajim.com)

Menajerlik: Timur Çelikyay (tcelikyay@gmail.com)