REDD Dağıldı!

KAPAK / MÜZİK / TÜRK ROCK | 1 Yorum

REDD Hayranlarını Üzdü!

Berke Hatipoğlu ve İİke Hatipoğlu’nun yaptığı açıklamayı aşağıdan okuyabilirsiniz.

 

“redd’in dağılmasına dair açıklama

1996’dan bu zamana redd adı altında değişmeyen dörtlü olarak beraber müzik yaptığımız, birlikte yedi albüm yayınladığımız doğan duru, güneş duru ve gruba son albümde katılmış olan berke özgümüş ile son zamanlarda artan anlaşmazlıklar ve çözümsüzlükler sebebiyle karşılıklı olarak yollarımıza ayrı devam etme kararı aldık. ancak karşılıklı alınmış bu karara rağmen diğer arkadaşlarımızın kendi müzikal kariyerlerini bizden bağımsız redd ismiyle devam ettirmek istediklerini öğrendik.

redd’i kuran ve bugüne taşıyan dörtlü olarak ikiye ayrılmamız sonucunda; bundan sonra oluşacak tüm müzikal birliktelik ve projelerin “redd” olarak adlandırılmasının hem bize hem de redd’i seven ve dinleyenlere haksızlık olduğunu düşünüyoruz. biz bu aşamadan sonra bu ismi kullanmayı doğru bulmuyoruz ve kendi adımıza artık pratikte redd olmayan bu birlikteliklerde, bunun grubun mirasından nemalanmaya çalışmak ve dinleyiciyi yanıltmaktan öteye geçemeyeceğini biliyoruz.

yollarımızı ayırdığımız grup arkadaşlarımızın yeni bir isim ve ekiple oluşturacağı her türlü projeyi içtenlikle destekliyoruz. ancak büyük emek harcadığımız bu grubun usulen devam ettirilmesi fikrine maalesef gönlümüz elvermiyor.

geçen 10 yılda redd gibi sağlam bir duruş sergilemiş bir grubun saygın ve kendine yakışır biçimde dağıldığının ilan edilmesinin gerektiğine inanıyoruz.

bundan sonraki süreçte grubun yarısını oluşturarak sahip olduğumuz hukuki haklarla redd ismi ile yapılacak tüm organizasyon, albüm ve diğer faaliyetler için de yasal bir süreç izleyeceğimizi belirtmek isteriz.

ilk albümümüzden bu yana bizi dinleyen ve destek veren herkese teşekkür ederiz.

berke hatipoğlu – ilke hatipoğlu”