Rock’N Coke 2013! @RocknCoke

ETKİNLİK / İSTANBUL / KAPAK / MÜZİK | Yorum

Gerçek festival deneyimini başka nerede bulabilirsin?
Rock’n Coke 2013 6-7-8 Eylül tarihlerinde Hezarfen Havaalanı’nda.

Biletix’te erken avantajlı biletler tükendi ancak bu yıl ilk kez öğrencilere indirimli özel festival paketleri RnC Kampüs Temsilcileri’nde; ayrıntılar www.rnckampus.com‘da.

Coca-Cola tarafından ilk kez 2003 yılında düzenlenen ve bu sene 10. yaşını dolduran Türkiye’nin en büyük açık hava festivali Rock’n Coke bu sene de sürpriz yenilikleri ve eşsiz atmosferi ile yine festivalseverlere unutulmaz bir haftasonu yaşatacak.

Arctic Monkeys ve Hurts ilk kez Türkiye’de! 

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük bir hayran kitlesine sahip olan ve katıldığı festivallere sahne performanslarıyla damga vuran Arctic Monkeys ve synth pop’un yeni prensleri Hurts’ün yanı sıra, Rock’n Coke 2013’ün bu yıl ağırlayacağı yabancı sanatçı ve gruplar arasında; garage-rock’a yön veren isimlerden Palma Violets, özellikle sahne performanslarındaki enerji patlaması ile göz dolduracak Maximo Park ve Belçikalı zeka küpü ekip Triggerfinger göze çarpıyor. Bu isimlerin yanı sıra, kendine özgü prodüksiyonları ve elektronik altyapısıyla kısa sürede büyük başarı yakalayan Little Boots, art-rock ve indie-pop’un Finlandiya’dan yükselen grubu Rubik ve BBC dinleyicilerinin Sound of 2010’da en favori yeni grupları arasında oyladığı Everything Everything de Rock’n Coke Festivali’nde müzikseverlere keyifli anlar yaşatacak gruplar arasında.

Ve elbette Türk sanatçı ve gruplar da Rock’n Coke sahnesinde göz dolduracak. Bunların arasında festivalin geçtiğimiz yıllarda da vazgeçilmezleri arasında yer alan Duman, rock müziğin ayakları yere sağlam basan vokali Aylin Aslım ayrıca maNga ve Can Bonomo gibi güçlü isimler göze çarpıyor.

Çok yakında ses getirecek diğer sanatçıların isimlerini www.rockncoke.com üzerinden açıklayacak olan Rock’n Coke, bu sene artan sahne sayısı ile bir çok farklı müzik türüne ve yenilenmiş festival alanı ile müzik dışı özel performanslara da ev sahipliği yapacak.

Dünyaca ünlü grupların sahne alacağı Rock’n Coke Sahnesi ve Alternatif Sahne; bu yıl ilk kez kesintisiz dans ve elektronik müzikle dolu olacak, dünyaca ünlü gruplar ve DJ’lerin yer alacağı Party Arena; dünyanın farklı ülkelerinden taze ve çizgi dışı müzik gruplarının performans göstereceği Keşif Sahnesi ve birbirinden farklı işbirlikleri ile zengin bir programı olacak Şehir Sahnesi bu yıl festivalseverlere eşsiz bir müzik ziyafeti sunacak.

Gruplar:

Arctic Monkeys
Hurts
Palma Violets
Maximo Park
Triggerfinger
Little Boots
Rubik
Everything Everything
Aylin Aslım
maNga
Duman
Can Bonomo
Editors
Ayyuka
The Cribs
Kaan Düzarat
Ellie Goulding
Klaxons
La Roux
Melis Danişmend
Oi Va Voi
Portecho
Replikas
The Ringo Jets
Selah Sue
Yasemin Mori
Gecko Chamber ( Live )
Babylon Circus
Skindred
123
Büyük Ev Ablukada
Boban and Marko Markovic Orchestra
Farfara
Deladap
Che Sudaka
Figli Di Madre Ignota
Kirika
Mabel Matiz
Live Kadebostany
Parno Graszt
Shantel & Bucovina Club Orkestar
Radio Moskow
Yemen Blues
Yora
Dearhead
The Prodigy
Jamiroquai
Within Temptation
Post
Alp Ersönmez “Cereyanlı”

 

 

18 yaşından küçük katılımcılar, yanında bir ebeveyni ile birlikte festivale katılabilirler. 18 yaşından küçük katılımcıların beraberindeki anne veya babası, festival alanı girişinde “Festival boyunca 18 yaşından küçük katılımcısına refakat edeceğini” belirten bir taahhütnameyi imzalayarak, 18 yaşından küçük katılımcıyla festivale giriş yapabilecektir.

Öğrencilere indirimli özel festival paketleri  www.rnckampus.com‘da