Sziget Festivali 5-12 Ağustos 2013!

ETKİNLİK / KAPAK | Yorum

Hazırlanın! Özgürlük Adası

Sziget Festivali’ne Gidiyoruz!

 

5-12 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan Sziget Festivali’nde  70 ülkeden gelen 400.000 festival severle birlikte  60tan fazla sahnede yüzlerce dünya yıldızını görecek, bir hafta boyunca hiç durmadan fütursuzca eğlenerek Özgürlük Adası’nın keyfini çıkaracağız.

 

Macaristan’ın Budapeşte kentinde Tuna nehri üzerinde yer alan Óbudai Adası’nda 5-12 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek Avrupa’nın en büyük müzik ve kültür etkinliklerinden biri olan Sziget Festivali yine eşsiz konserler ve etkinlikleri ile yaklaşık 400.000 müziksevere eğlence ve müzik dolu muhteşem ve özgür bir atmosfer sunacak.

Neredeyse 20 yıl önce bu günlerde, ateşli genç bir grubun kendilerini özgür hissebilecekleri, dünyanın her yerinden gençler ile 1 hafta boyunca aralıksız ve hiç bir kısıtlama olmadan eğlenebilecekleri bir alanda kendi cumhuriyetlerini kurmak istemesiyle Sziget Festivali oluştu. Sziget 2013’ün yeni konsepti Özgürlük Adası’ işte bu senelerdir varolan oluşumun yeniden tanımı.

1 hafta için geçici bir festival cumhuriyeti olarak kurulan özgürlük adasında bu sene Blur, Mika, Editors, David Guetta, Bad Religion, Calexico, Tame Impala, Zaz, Biffy Clyro, Everything Everything, Skunk Anansie, Little Boots, Peter, Bjorn & John, Triggerfinger, Regina Spektor, The Cribs, Empire of the Sun, Bat For Lashes, Ska-P, Boys Noize, Nero, Azealia Banks, The Parov Stelar Band, Woodkid, Enter Shakiri, The Joy Formidable ve önümüzdeki günlerde açıklanacak daha birçok dünyaca ünlü müzik devleri sahne alacak.

72 hektar ormanlık bir adaya kurulmuş olan Sziget festivalinde festival severler, 60’tan fazla sahnede seyredecekleri muhteşem konserlerin yanı sıra Sziget sirkinden dev sokak tiyatrosuna, tribute sahnesinden, barlar sokağına kadar daha birçok etkinlik ile müzik ve eğlenceye doyacak. Evlenme/boşanma çadırı, poker turnuvası, striptiz kulübü, irish pub, tarot labirenti, masaj salonu özgürlük adasında karşınıza çıkacak sürpriz etkinliklerden sadece birkaç tanesi!

Her yıl 400.000’den fazla müzik tutkununun katıldığı rock’tan elektronik müziğe, punk’tan folk’a, jazz/blues’dan pop’a, Balkan ve diğer kültürlerin farklı tarzlarını içeren müzik şölenine katılmak ve özgürlük adasında 1 hafta gönlünce eğlenmek isteyenler hazırlanın Sziget Türkiye sizi Sziget’e götürüyor! Detaylı bilgi ve 49 Euro’dan başlayan festival biletlerini almak için: www.szigetturkiye.com

Bizi takip edin!       www.facebook.com/szigetturkiye

www.twitter/szigetturkiye

 

 

Sziget Türkiye Hakkında

2007 yılından itibaren Sziget Türkiye temsilciliği Yonca Temizocak tarafından yürütülmektedir. Sziget Türkiye, Sziget Festivali’nin Türkiye’deki tüm haklarına sahip olan ve bilet satma yetkisi bulunan resmi tek temsilcisidir. Sziget Türkiye’nin amacı Türk gençlerinin böylesine önemli bir festivali deneyimlemeleri için çalışmalar yapmanın yanısıra ileride birçok Türk grubunun Sziget Festivalinde sahne almasını sağlamaktır.                 

Sziget Türkiye’nin çaba ve çalısmaları sonucu, bu yıl 8’incisi düzenlenecek olan Rock’n Coke Festivali’nin yabancı sanatçı organizasyonu, Avrupa’nın en çok tanınan ve bölgenin en büyük festival organizatörlerinden biri olan Sziget Festivali tarafından yapılacaktır.

 

SZİGET FESTİVALİ 2013 AÇIKLANAN SANATÇILAR

Ve çok daha fazlası yakında!
Sziget_Turkiye_01

Sziget_Turkiye_02

Sziget_Turkiye_03

Sziget_Turkiye_04