THROWN TO THE SUN – İLLET – BAHT – FURTHERIAL – 16 KASIM BEYOĞLU CLINIC LIVE MUSIC CLUB

Etkinlik / İstanbul / Kapak | 0 Yorum

16 Kasım. Beyoğlu Clinic Live Music Club. Gürültüye bekliyoruz.

Giriş 10 TL.

Konser sonrası yapılacak çekilişte, bilet alan 2 talihli 24 Kasım’daki Haggard konserine tek kişilik davetiye kazanacak.

Grup T-shirt’leri ve CD’lerini alabileceğiniz bir stand da olacak. Hangi gruplar derseniz:

FURTHERIAL

Furtherial 2007’de Başer Çelebi tarafından Extinction ismiyle İstanbul’da kuruldu. 2008’de üretimi kendine ait ve underground bir demo yayınladıktan sonra grup, metal sahnesine adımını atmıştır. O yıllarda bir demo yayınlanmış olmasına rağmen grubun aktifleşmesi Temmuz 2009’u bulmuş ve hemen ardından Türkiye’nin birçok şehrinde başta İstanbul, Ankara ve Bursa olmak üzere konserler vermişlerdir. İlerleyen yıllar içerisinde grup yeni bir E.P kaydetmeyi hedeflemiş ama eleman değişiklikleri ve benzeri çeşitli problemler sebebiyle ancak 2011 sonlarına doğru kayıt tamamlanabilmiştir.
Grup 2012’de bir single yayınlamış fakat hemen ardından “extinction” ismini “Furtherial olarak değiştirmek zorunda kalmıştır çünkü aynı isime sahip birçok grup piyasaya çıkmış ve grup bu durumu; grubun büyümesi ve insanlara kendini tanıtması açısından önlerinde bir engel olarak görmüştür.

Furtherial ismi, kelime olarak kesin bir anlama gelmemektedir. Başer Çelebi tarafından türetilmiştir. İngilizce “far (uzak)” kelimesinin üstünlük belirten, daha uzak anlamına gelen “further” kelimesinden esinlenmiştir. Burada “daha uzak”tan kasıt öte diyar, öbür dünya gibi düşünülmüş ve “-ial” ekiyle bu kelime öte diyara ait olan ve öbür dünyadan gelen gibi bir anlam kazanmıştır.

Artık Furtherial elemanları son derece hazır durumdalar. Birçok konser ve kayıt onları bekliyor. Uzak diyarlara ve daha da öteye giderek, tüm dünyadaki metal müzik dinleyicileriyle buluşmaya can atıyorlar ve yapacak çok fazla işleri var.

Öyleyse takipte kalın, sert kalın ve Furtherial’a hazır olun.

BAHT

The story of Baht has begun in 2007 with the idea of creating a sound progressive and oriental at the same time not stereotypic.

In 2008, the band recorded a five-song EP album called Bilinçten Derine with all songs in Turkish. This album was unique by being in Turkish and received good comments from the listeners from Turkey and from all around the world as well.

In 2009, it was a necessity for the band to show up with a new record to take the band to the next level. Hence, Baht has recorded their second record Resurgence Hour, with Joona Räsänen from Finland on drums.

In 2012, after being on stage of many festivals and organisations for couple of years, the band needed something solid to expand their borders and be more unique about what they are good at. With the collection of their best materials, Baht recorded their first full-length album which is called In My Veins. This album has been created with the combination of oriental, progressive and death metal themes. In My Veins is mixed & mastered by legendary metal artist Dan Swanö.

İLLET

Metal müzikte A.B.D. başta olmak üzere tüm dünyada gözlemlenen evrimin yeni mutantlarından biri illet… NWOAHM, metalcore, numetal gibi yeni türlerden beslenen çağdaş bir sound; iç içe geçmiş
clean ve agresif vokaller; karmaşık ve cesur riff’ler; bol twin pedal eşliğinde yenilikçi davullar…

Grup 2004 yazından sonra Özgür Monkul (vokal, gitar) ve Kudret Diplen (gitar, geri vokal) tarafından kuruldu.

İşe birkaç beste ve Slipknot, Mudvayne gibi grupların cover’ları ile başlayan illet, çıktığı organizasyonlarda performansıyla ilgi odağı oldu. Sahnede, stüdyoda ve evde beraber geçirilen zamanla birlikte müziklerini geliştiren ve daha sağlam temellere oturtan illet üyeleri, 2005’te kaydedilen ilk demolarının artık kendilerini yansıtmadığına karar verdiler ve 2007 yazında yeni bestelerinden “Küçük Kız”’ı kaydettiler. Küçük Kız EP’si dahilinde üç parçayı ve Küçük Kız’ın kendi imkanlarıyla çektikleri klibini dinleyicilerine sundular. Bu EP’yi iki sene sonra ikişer parçalık 2009, cilt 1/2 ve 2009, cilt 2/2 adlarındaki iki çalışma izledi.

Taksim’de Peyote, Kemancı, Bronx, Studio Live, Rock N Rolla, Sincity, Ekşilimon, Numb Bar, Gitar Cafe, Eskişehir’de Hayal, Bursa’da Çaçaron gibi birçok mekanda ve Zeytinli Rock Fest 2008, Marmara Üniversitesi Bahar Şenlikleri 2009 ve Rock Günleri 2011, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Bahar Şenlikleri 2011, Ege Üniversitesi Rock Topluluğu Sahnesi 2011, Aliağa Yeşil Kamp Rock 2011, İTÜ Rock Günleri 2008 ve 2011 dahilinde sahne alan grup, 2010 yılı sonunda Sertaç Kakı prodüktörlüğünde ilk albüm kayıtlarına Kamateks Stüdyoları’nda başladı. The Pattern of Life isimli albümün hakları için Karalama Müzik ile anlaşan grup albüm tanıtım çalışmalarına devam ediyor.

THROWN TO THE SUN

THROWN TO THE SUN, 2010 yılının kış aylarında, Batuhan Bekmen ve Ahmet Saraçoğlu tarafından kuruldu. Kısa bir süre sonra Enver Yılmaz’ı bünyesine katan grup, bazı eleman değişikliklerinden sonra The Blame grubundan Onur Altınay ve Bahadır Sarp’ı da kadrosuna katarak son şeklini aldı.

Ahmet Saraçoğlu’nun halihazırda yazmış olduğu “Ravenous Sun”, “Seized by Obscurity” ve “Laceration” adlı parçalar ile 3 şarkılık bir EP çıkarma hazırlığında olan grup, kendini bir anda bir sürü materyal ile çevrelenmiş bulunca bu projeyi albüme çevirme kararı aldı. Uzun, ancak keyifli bir kayıt sürecinin akabinde, “Of Oceans and Raindrops” adlı albüm tamamlandı ve 11.11.2011’de dijital olarak yayınlandı.

Albüm yerli ve yabancı basından büyük övgü aldı, Radikal gazetesi “Of Oceans and Raindrops”ı uzun süredir çıkmış en iyi yerli metal albümü olarak nitelendirdi.

İkinci albüm hazırlıklarına da başlamış bulunan grup, konserlerine de ara vermeden devam ediyor.