‎2. Be The Band Müzik Yarışması finali 28 Kasım’da Babylon’da!

Etkinlik / İstanbul / Kapak | 0 Yorum

‘O GRUP’ KİM OLACAK?

Babajim Istanbul Studios & Mastering ve Radyo Eksen iş birliği ile gerçekleştirilen 2. Be ‘The Band’ Müzik Yarışması, 28 Kasım akşamı Babylon’da gerçekleşecek final gecesi ve performansları ile son buluyor.MERİVA, PLAN VE SAPAN gruplarının performans sergileyeceği final gecesinde birinci olan gruba, 2013 yazında Babajim prodüktörleri eşliğinde bir albüm hazırlanacak ve bu albüm Babajim Records tarafından yayınlanacak. Ayrıca 1 parçaya Radyo Eksen tarafından bir video klip çekilecek. Albüm tanıtım konseri ise Babylon’da yapılacak. Albümde yer alacak tüm parçalar ve çekilecek video klip, Turkcell Müzik’in desteğiyle turkcellmuzik.com adresinde ve Dream TV’ye ait televizyon ve internet mecralarında tanıtılacak ve desteklenecek. Yamaha tarafından yarışma ikincisine “Yamaha SG1820A Elektrik Gitar” ve yarışma üçüncüsüne ise “Yamaha BB714BS Bas Gitar” hediye ediliyor olacak.

2. Be ‘The Band’ Müzik Yarışması Final Gecesi ve Performansları 28 Kasım’da Babylon’da Gerçekleşiyor !

Yarışmaya, 1 Haziran – 30 Eylül tarihleri arasında www.turkcellmuzik.com/bethebandyarışma adresinden 6 adet özgün şarkısı ve 15 dakikalık canlı perfomans videosu ile başvuru yapılmıştı.

Yapılan ön elemelerin ardından, Harun Tekin (Mor ve Ötesi), Kaan Sezyum (Köşe yazarı, mizah yazarı, müzisyen),Eray Aytimur (Müzik yazarı, radyo müzik direktörü), Alp Turaç (Ses Teknisyeni, Babajim Istanbul Studios), Reuben de Lautour (Prodüktör, Babajim Istanbul Studios), Mehmet Eskihancılar (Babajim Records), Gülşah Güray(Genel Yayın Yönetmeni, Radyo Eksen), Şafak Ongan (Genel Yayın Yönetmeni, Dream TV), Hakan Aydın (Bilgi ve Eğlence Servisi Müdürü, Turkcell Müzik) Martin Kleinbreuer (Sa natçı ve Basın İlişkileri Müdürü, Yamaha) ve Işıl Kılkış (Etkinlik ve Pazarlama İletişimi Yöneticisi,Babylon) gibi müzik endüstrisinin farklı alanlarından isimlerin yer aldığı jüri 10 katılımcı ile gerçekleştirdiği mülakatlar sonucunda Babylon’da sahne alacak 3 grubu belirledi.

Geçtiğimiz sene ilki gerçekleşen yarışma sonucunda, müzik otoritelerince beğeniyle karşılanan NEYSE grubu yarışmayı kazanmıştı. 2. Be The Band Müzik Yarışması, hangi yeni yetenekli grubu müzik piyasası ile tanıştıracak diye merak ediyorsanız, 28 Kasım akşamı Babylon’un yolunu tutun ve bu heyecana eşlik edin.

Kapı Açılış: 20:00
Radyo Eksen DJ’leri: 20:00
MERİVA, PLAN, SAPAN Performanslar: 21:00
Ödül Töreni: 23:00