Adrenalin Röportajı!

Kapak / Müzik / Röportaj / Türk Rock | 0 Yorum
 • Merhabalar, nasılsınız? 🙂

Merhabalar iyiyiz çok teşekkür ederiz 🙂

 • Öncelikle grubun ismini merak ediyorum. Aklınıza Adrenalin ismini koymak nereden geldi?

Aslında Adrenalin ismi yıllar önce kaydettiğimiz bir demoda bulunan Canım İsterse adlı şarkımızın ilk adıydı.O sıralar başka bir isim kullanıyorduk grup için.Sonradan grubun adını Adrenalin, şarkının adını da Canım isterse olarak değiştirdik.

 • Adrenalin’in geçmişi sanırım 1997 yılına kadar dayanıyor. O dönemden bu yana neler yaşandı grupta?

Umut:1997 yılında üniversiteye başlamıştım.Tabi ki her müzisyen gibi bende hemen bir grup kurdum.O zamanlar sürekli trio, yani 3 kişi olarak sahne alıyorduk.Grup elemanlarında da sürekli değişiklikler oldu.Birçok festivalde ve organizasyonda yer aldık.Eğitimimiz tamamlanınca, birazda şehir değişikliği nedeniyle müziğe ara vermek zorunda kaldık.Sonra ben Bosna Hersek’e gittim orada Lana ile tanıştım o da zaten bir grupta bas gitar çalıyordu.Sonra tekrar müzik yapmaya karar verdik ve Adrenalin bugünlere kadar geldi.

 • Adrenalin’in tam kadrosu şuan oturdu mu? Facebook’ta 2, sitenizdeki ve albümdeki fotoğrafta 3 ve en son albüm lansman konserinde ise 4 kişiydiniz.

Evet aslında biz 3 kişilik bir gruptuk.Umut, Lana ve davulcumuz Seray’dan oluşan.Albüm çıktıktan kısa bir süre sonra Seray müzik hayatına bir ara vererek kişisel nedenlerden dolayı İzmir’e dönmek zorunda kaldı. Şimdi davulda Ahmet Kazak ile birlikte çalışıyoruz.Canlı performanslarda ise her zaman dinleyicilerimize albümdeki soundumuzu vermek istiyoruz.Bu yüzden 2.gitara ihtiyaç duyuluyor.2.gitar ve geri vokalllerde de Bora Küçükyılmaz ile birlikte çalışıyoruz.

 • Grubun Bas gitaristi Lana aynı zamanda Vokal Umut ile evli. Sanırım bu evlilikten bu albüm doğdu, bu durum hakkındaki düşünceniz nedir? Zorluk ya da kolaylığı oluyor mu?

Umut/Lana : Evet nurtopu gibi bir albüm ve dünyalar güzeli bir kızımız var. :)Bazı konularda kolaylığı oluyor bazı konularda zorlukları; ama birbirimize her konuda destek olmaya çalışıyoruz.Tabi bazen evde terlikler havada uçuşmuyor değil tabiî ki 🙂 .Ama artıları çok daha fazla diyebiliriz.Zaten evimizin bir kısmını stüdyo olarak kullanıyoruz.Müzikle sürekli birlikteyiz.Sonuçta bizler profesyonel müzisyenleriz.Kişisel durumlarımızı müzik ile hiçbir zaman karıştırmamaya çalışıyoruz.En azından elimizden geldiği kadar.

 • Bosna-hersek’te bir konserde sahne aldınız, nasıl geçti? Bundan sonra da yurtdışı konseri var mı?

Evet Bosna Hersek konserimiz süper geçti.Biz grup olarak albüm öncesi hem biraz dinlenelim tatil yapalım hemde şarkılarımızın üzerinde biraz çalışalım diye gittik.Orada yerel bir grup bize birlikte konser teklif etti.Bizde kabul ettik.Çok iyi bir organizasyon yaptılar.Şehrin her yerine afişler asıldı.Tv ve radyolarda röportajlar verdik.Birde Türkiye’den bir grup gelmiş denilince katılım çok yüksek oluyor.Sonbaharda Hırvatistan ve İngiltere konserleri olacak.Tarihler netleşince web sayfamızdan paylaşacağız.

 • Albüm lansman konseri Jolly Jokser Balans’ta yapıldı. Önümüzde kesinleşen konser var mı?

Albüm lansman konserimizi Jolly Joker’de verdik.Diğer illerdeki konserler için menajerimiz görüşmeleri yapıyor.Şuan itibariyle kesinleşen 2 konserimiz var.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi 2012 Yılı Bahar Şenlikleri 12-13-14 Mayıs 2012 Uşak Üniversitesi 7. Bahar Şenlikleri | 18 Mayıs 2012 |

 • Kapak Fotoğrafında nereye bakıyorsunuz? 🙂

Gökyüzüne 🙂 Bazen gerçekten gökyüzüne bakmak insanı rahatlatıyor.Fotograf çekimi sırasında harika bir hava vardı.Bizde kullanmak istedik.Çokta güzel oldu.

 • Adrenalin’i sever misiniz? Yani hadi gidelim bir Bungee jumping yapalım der misiniz?

Lana: Ben çok seviyorum.Özelliklede extreme sporları.Karate ile de uğraşmıştım bir ara. Birde Bosna’da yaşadığım şehirde rafting çok popüler. Ama en büyük adrenalin müzikte 🙂 Bu arada ben derimde Umut kabul etmez 🙂 🙂

Umut: Makine mühendisliği geçmişim oldugu için mekanik şeyleri çok daha rahat anlayabiliyorum. Bu yüzdendir ki uçmak hem korktuğum hemde çok zevk aldığım bir şey. İlerde kesinlikle tek motorlu da olsa bir uçak kullanacağım. Kafaya koydum. Ama Lana’ya katılıyorum en büyük adrenalin müzikte 🙂

 • Sahne şovlarında seyirciye Adrenalin yaşatma gibi planlarınız var mı? 🙂

Eğer Rammstein’in yaptığı şeyleri soruyorsanız sanmıyoruz 🙂 ama müziğin içinde adrenalin zaten var.Sahnedeyken dinleyicilerimizle birlikte müzik yapmak en büyük zevk.Adrenalin otomatik olarak oluşuyor.

 • Albüm EMI müzik tarafından yayınlandı. Levent Büyük Prodüktörlüğünde kaydedilen albüm Aralık ayında yayınlandı. Albüme gelen tepkiler nasıl?

Çok güzel tepkiler alıyoruz.Müziğimizi çok farklı buluyor dinleyicilerimiz.Gitar soundumuzu çok beğenenler var.Vokallerimizi çok beğenenler var.Vokal melodilerin çok akılda kalıcı olduğunu söylüyorlar.Ama en çok söylenen batılı anlamda farklı bir soundumuzun olduğu.Zaten bizimde en büyük amacımız bu. Önce müziğimizle farklı, alternatif olmak.Buradan prodüktörümüz Levent Bey ‘e de çok teşekkür ediyoruz.Çünkü soundumuzun bu şekilde ortaya çıkmasında kendisinin çok büyük katkıları var.

 • Sözleri yazarken nelerden etkileniyorsunuz?

Hayattan ,her şeyden, yaşadıklarımızdan, gördüklerimizden…müzik zaten hayatın ta kendisi bizce.Buda doğal olarak sözlerimize yansıyor.

 • Türkiye’de sadece müzik ile uğraşmak gerçekten zor. Müzik haricinde yaptığınız işler var mı?

Adrenalin:Maalesef ülkemizde ekonomik şartlar oldukça zor.Belirli bir süre birlikte götürmeye çalıştık ama şimdi müzik tek işimiz.

Umut: Ben makine mühendisliği ile alakalı olarak çalısıyordum..

Lana:Ben de ekonomi ile alakalı.

 • Cover yapmayı ya da kaydetmeyi düşünüyor musunuz? 

Umut: Cover çok ciddi bir iş bence.Başlı başına bir prodüksiyon.Sadece bilinen bir şarkıyı olduğu gibi çalmak bence cover yapmak demek değil.Kendinizden bir şeyler katmanız gerekiyor.Bu da gerçekten çok zor; ama 2.albümde bir cover olabilir 🙂

 • Yeni albüm çalışmaları başladı mı? Yok yeni çıkardık azcık dinlenelim mi? 🙂

2. Albüm için ciddi anlamda henüz bir çalışma yapmadık.Zaten 1.si yeni çıktı 🙂 Şimdilik ilk albüm tanıtımına devam diyoruz 🙂

 

 • Klipteki Vosvos’un hikayesi nedir?

Açıkçası prodüktörümüzün fikriydi bu. Biz aslında fotoğraf çekimi için gitmiştik.Yönetmenimiz Evren Arasıl gelmişken görüntüde alalım kullanırız dedi.Sonra baktık ki çok güzel bir uyum oluşuyor..Albüm fotograflarımızda ve ilk klibimizde aynı karelerin kullanılmasının çok avantajı oldu.Vosvos’ ta 2010 yılı ödüllü vosvosu 🙂

 • 2. Klip olacak mı? Olacaksa parça belli mi?

Tabiî ki olacak. Bu yaz 2.klip çekilir diye düşünüyoruz.Hatta biz bu albüme 3 veya 4 klip çekmeyi planlıyoruz.Hangi parça konusunda henuz bir netlik yok.Çok farklı istekler geliyor.

 • Albüm Tüm D&R’da satılıyor sanırım. Yurtdışında da satışta mı?

Evet albümümüz tüm D&R’lar da satılıyor.Fiziksel olarak yurtdışı satışımız yok; ama EMI İngiltere merkezli bir firma olduğu için dijital olarak tüm Avrupa’da satışta şuan.

 • Albümde birçok slow parça var; fakat çıkış parçanız “Canım isterse” ve bu parça diğerlerine göre biraz hareketli. Bu parçayı nasıl seçtiniz, Türkiye piyasasında slow parçaların biraz daha tutulduğu aşikar.

Prodüktörmüz plak şirketimiz ile yaptığımız toplantılarda Canım isterse daha çok ön plana çıktı.Zaten eğer şarkı güzelse aslında slow veya hareketli olması çok fark etmiyor.

 • Kapak Magazin olarak sorularımız bu kadar, sizinde söylemek istedikleriniz varsa buyrun 🙂

Sizinle röportaj yapmaktan bizde çok mutlu olduk.Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.Bizlere ulaşmak için http://www.facebook.com/adrenalinmuzik http://www.myspace.com/adrenalinmuzik http://www.adrenalinmuzik.com/