ALBÜM KAPAĞI: The Word Alive – Real (İnceleme)

Albüm Kritik / Kapak / Kritik / Müzik | 0 Yorum

The Word Alive real

The Word Alive? Real!

Yıl 2008, yeni kurulmuş oradan oraya konserler turneler koşturuyorlar. O zaman vokalde Craig Mabbitt var, Escape The Fate’den. Grubu da Zack Hansen ve Tony Pizzuti ile birlikte kurmuşlar.

Bunların program yoğunlaşınca ve vokal kardeşimizin  Escape The Fate ile çakışması yüzünden sorunlar ufaktan başlamış.

Craig günlerden bir gün Escape The Fate ile turnede iken şok edici bir haber alıyor. Grup elemanları bu durumdan rahatsız olup  Craig Mabbitt  ile ondan habersiz bir şekilde yollarını ayırmış. Tabi o zamanlar twitter çok popüler değil, eskiden Myspace popülerdi ordan giydirmiş grup elemanlarına Craig.

Bunları söyleyelim ki bu günlere nasıl geldiler görelim. Grup 5 kişiden oluşuyor, 5 kişide gruptan ayrılmış. Çalkantılı bir gidişat olmasına rağmen çok  sağlam adımlarla ilerlediler.

The Word Alive, 2 albüm ve 2 E.P ile 2008’den itibaren sahne aldığı konserler ve turlarla saymakla bitmiyor.

Real, The Word Alive’in 3. stüdyo albümü ve 13 parçadan oluşuyor. Son albümü Life Cycles’i  2012 yılında yayınladı. Ondan önceki albümü Deceiver’i da 2010’da yayınladı. Bundan sonraki de 2016’da olur herhalde 🙂

Life Cycles ile çok sağlam bir yükseliş yakaladılar. Tam anlamıyla hak ettikleri değeri gördüğünü düşünüyorum.

Real albümünün bir ilkide davulcu kardaşımız Luke Holland’in bu albümde ilk defa kayıtta yer alması oldu. Artık bu gazla mıdır nedir albümde resmen yardırmış. İnanmazsanız Glass Castle parçasında canlı canlı test edebilirsiniz.

Tyler “Telle” Smith çizgisini gruba katıldığından itibaren koruyor. Metalcore aleminde hatırı sayılan vokallerden birisi. Telle Smith bu albümde biraz daha sertleşmiş, bazı şarkılarda korolarda renk katmış ahenkle dans etmiş.

Real albümünde prodüksüyon üst seviyede olsa da Life Cycles’in üstüne çıktığını düşünmüyorum. Buradaki anlatımda kötü bir sonuç çıkmasın, Life Cycles bence 2012nin en iyi albümlerindedir.

Öne çıkan parçalardan ise Your Mirage, The Runaway ve Collapsing gibi görünüyor. Siz de favori şarkınızı yorumda yazabilirseniz biz de seviniriz.

Fearless Records bu tür gruplara destek veren müthiş bir şirket, belki kısıtlamaları ve engellemeleri oluyordur, ama böyle albümlerin çıkmasında da payı çok büyük.

Amerikalı grup Real ile bu duruma göre Life Cycles’i geçemese de, sınıfı geçiyor.

The Word Alive tünelin ucunda ışık var diyor. Hadi ışığa doğru bakalım…

 

“Real” Albüm Bilgileri


[one_half]

Şarkı Listesi:

1. Play The Victim
2. Never Forget
3. Broken Circuit
4. Lighthouse
5. The Fortune Teller
6. Glass Castle
7. 94th St.
8. Your Mirage
9. Terminal
10. The Runaway
11. To Struggle And Claw My Way
12. Collapsing

[/one_half]
[one_half last=”last”]

Şirket: Fearless Records

Çıkış Tarihi: 10 Haziran 2014

Üyeler:

Tyler “Telle” Smith
Tony Pizzuti
Zack Hansen
Daniel Shapiro
Luke Holland
[/one_half]

 7.5 / 10

Albümü Oylayın:

[rate]

 Facebook Website Twitter

 

Albümü dinlemek için tıklayınız.