Bu Hafta Vizyonda! 20.06.2014

KAPAK / SİNEMA / VİZYON | 0 Yorum

20 Haziran 2014 Cuma günü vizyona giren filmler!

Bu hafta vizyona biri animasyon 5 film giriyor.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2

[tab name=”Özet”]

ejderhanı nasıl eğitirsin 2

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2 (İngilizce: How To Train Your Dragon 2) 2014 yılı yapımı animasyon, macera filmi.

Oyuncular
Jay Baruchel : Hiccup
Cate Blanchett : Valka
Gerard Butler : Stoick
Djimon Hounsou : Drago Bludvist
America Ferrera : Astrid
Kit Harington : Eret
Craig Ferguson : Gobber
Jonah Hill : Snotlout
Christopher Mintz-Plasse : Fishlegs
T.J. Miller ve Kristen Wiig : Tuffnut ve Ruffnut

[/tab]

[tab name=”Afiş”]

ejderhanı nasıl eğitirsin 2

[/tab]

[tab name=”Fragman”]

http://youtu.be/ujM17wTzyXg

[/tab]

[end_tabset]

Dhoom 3

[tab name=”Özet”]

doom3

Çocukluğundan bu yana babasıyla birlikte bir sirkte gösteriler yapan Sahir, sihirbaz ve illüzyonistlik alanında üstün bir tecrübe ve yeteneğe sahip bir gençtir. Ancak çalıştıkları sirk şimdilerde maddi anlamda zor günler geçirmektedir. Babası sirki kurtarabilmek için bankadan kredi çekmek zorunda kalır ve bu borcu ödeyemez. Alacaklıların baskısı talihsiz adamı intihar etmek durumunda bırakır, Sahir de çaresizce babasının intiharına tanık olur. Sahir’in artık hayatta tek bir amacı vardır: Babasının intikamını almak! Bunun için de sıradışı yöntemlerle kotaracağı ilginç bir soygun planı kurar. Sahir bu yolda sevdiği kadın Aaliya’nın yardımını alacak, kendisini durdurmak için görevlendirilen özel polislerden de kurtulmaya çalışacaktır.
Hint yapımı aksiyon ve gerilim filmi olan Dhoom 3, popüler Dhoom filmlerinin de son halkası. Yönetmenliğini Vijay Krishna Acharya’nın ve yapımcılığını Aditya Chopra’nın üstlendiği filmin kadrosunda Abhishek Bachchan, Uday Chopra, Aamir Khan ve Katrina Kaif gibi isimleri görmek mümkün.

[/tab]

[tab name=”Afiş”]

doom3

[/tab]

[tab name=”Fragman”]

[/tab]

[end_tabset]

Geçmişin İzleri

[tab name=”Özet”]

geçmişin izleri

İkinci Dünya Savaşı esnasında Japonya tarafından inşa edilmeye başlanan Thai/Burma demiryolu, Japonya’nın müttefikleriyle olan iletişimi kolaylaştıracak stratejik bir noktada konumlanmıştır. Demiryolunun yapımında Japon ordusu tarafından ele geçirilen tutsak askerler görev almaktadır ve insanlık dışı şartlarda çalıştırılan bu askerlerden birçoğu hayatını kaybetmekte, geri kalanlar ise açlık ve aşırı yorgunlukla mücadele etmektedir. Tayland’taki esir kampında tutulan Eric Lomax da bu askerlerden biridir. Artık Death Railway olarak adlandırılan demiryolunda çalışmayı reddeden Eric Lomax, genç bir Japon askeri olan Nagase tarafından ikna edilene dek çeşitli işkencelere maruz kalır ve sonunda çalışmayı kabul etmek zorunda kalır. Yıllar sonra bu yıkıcı tecrübeden kurtulan kişilerden biri olarak hayatına devam etmiş olsa da kendine işkence eden Nagase’nin hayatta olduğunu öğrenmesiyle, kurtulamadığı bu kabus tüm canlılığıyla geri döner ve böylece intikam yolculuğu başlar.
Eric Lomax’ın gerçek yaşam öyküsünü anlattığı otobiyografik romanından esinlenerek beyazperdeye uyarlanan filmin başrollerinde Nicole Kidman, Stellan Skarsgård ve Colin Firth yer alıyor.

[/tab]

[tab name=”Afiş”]

geçmişin izleri

[/tab]

[tab name=”Fragman”]

[/tab]

[end_tabset]

Tom Çiftlikte

[tab name=”Özet”]

tom çiftlikte

Yönetmen: Xavier Dolan
Senarist: Xavier Dolan, Michel Marc Bouchard
Özgün Oyun: Michel Marc Bouchard
Görüntü Yönetmeni: André Turpin
Kurgucu: Xavier Dolan
Özgün Müzik: Gabriel Yared
Oyuncular: Xavier Dolan, Pierre-Yves Cardinal, Lise Roy, Evelyne Brochu
Yapımcı: Xavier Dolan, Charles Gillibert, Nathanaël Karmitz
Yapım Şirketi: Mk2, Sons Of Manual
Dünya Hakları: Mk2
Türkiye Hakları: Kurmaca Film
Kanada, Fransa, 2013, DCP, Renkli
102´, Fransızca; İngilizce, Türkçe altyazılı

2013 Venedik Fipresci Prize

Yazar, yönetmen ve oyuncu Xavier Dolan, yine programda yer alan trans hikâyesi Laurence Anyways ile Cannes’dan ödülle dönmüştü. Hitchcockvari bir psikolojik gerilim olan dördüncü uzun metrajlı filminde Dolan, yine farklı bir film türünü deniyor. Filmde (yönetmenin canlandırdığı) Tom, sevgilisi Guillaume’un cenazesi için Quebec kırsalına gidiyor. Orada, Guillaume’un annesi ve son derece maço abisi Francis ile tanışıyor. Kederli ailenin bu ilişkiden haberinin olmadığı açık olmasına açık da, Francis şaşırtıcı bir oyunun kurallarını birer birer koymaya başlayınca işler iyice karışıyor. Bu oyun Tom’u hem boğuyor hem de heyecanlandırıyor.

“İstemeden de olsa imkânsız aşkla ilgili bir üçleme çektikten sonra artık sağlam bir değişiklik yapmanın zamanı gelmişti. Önümde birkaç seçenek vardı. Çekmecemi açtım; üstünde yazı yazacak yer kalmamış bir sürü not kâğıdı ve peçete buldum. Bir dolu fikir, diyalog, hatta TV rehberinde bulacağın türden iki üç de konu özeti yazmışım. Bana şıpın işi çekebileceğim, yıldırım gibi bir konu lazımdı. O anda aklıma Tom Çiftlikte oyunu geldi. 2011 kışındaydık.” -Xavier Dolan

[/tab]

[tab name=”Afiş”]

tom çiftlikte

[/tab]

[tab name=”Fragman”]

http://youtu.be/EYCxGjunAIQ

[/tab]

[end_tabset]

Öteki

[tab name=”Özet”]

öteki

Simon’ın işyeri ve evi arasındaki mesafeden ibaret olan hayatı, hayallerini kurduğu kadına ulaşamayarak, annesine tahammül etmeye çalışarak ve en önemlisi çevresi tarafından görmezden gelinerek geçip gitmektedir. Çekingenliği ve içine kapanıklığı kendini daha fazla güçsüz hissetmesinden başka bir sonuca hizmet etmez, yalnızlığı günden güne derinleşir. Bir gün işyerine James adında, tıpatıp kendisine benzeyen bir çalışanın gelmesiyle bu rutinleri yok olmaya başlar. James dış görünüş olarak kusursuz bir şekilde Simon’a benzer, karakter anlamındaysa tam tersidir. James’in karizması, neşeli kişiliği ve centilmen halleri birkaç gün içerisinde çevresindeki herkes tarafından sevilmesini sağlasa da esasında Simon’ın hayatını ele geçirmeye başlamıştır…
Dostoyevski’nin yazdığı dönemde sert eleştirilere maruz kalan eseri Öteki’nin beyazperde uyarlaması olan film, bir adamın yaşarken kendi “öteki”siyle tanıştıktan sonra hayatında erimeye başlayan akli sınırları ve deliliğin kontrolü ele alışını anlatıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ilk uzun metrajı Submarine filmiyle dikkatleri üzerine çeken Richard Ayoade bulunuyor.

[/tab]

[tab name=”Afiş”]

öteki

[/tab]

[tab name=”Fragman”]

http://youtu.be/F6UDUDve2DY

[/tab]

[end_tabset]