Bursa’da bu hafta sonu yeni bir festival var! “Nilüfer Müzik Festivali”

BURSA / ETKİNLİK / KAPAK | 0 Yorum

“Dünyayı sev, geyiği öp, festivale gel”

nilufer muzik festivali

Müzik Nilüfer’den yükselecek

Nilüfer Belediyesi, Balat Ormanı’nda dünya standartlarında bir festivale ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

İki gün sürecek Nilüfer Müzik Festivali Türkiye’de bir ilke de imza atacak. Festivale girmek isteyenler bilet almak yerine Tohum Kütüphanesi Projesine bağış yapacaklar.

Nilüfer Müzik Festivali’ne katılımcıları hem kaliteli müzik dinleyecek hem de bol geyikli, renkli, capcanlı anlar yaşayacak.

İsteyenlerin hazırlanan kamp alanında çadır kurup konaklayabileceği Nilüfer Müzik Festivali alanına girişler 4 Eylül’de başlıyor. Festival alanında, iki ayrı sahnenin yanı sıra, oyun alanları yer alacak.

Gıda stantlarında fastfood yerine yine Türkiye’de ilk kez yöresel kadın derneklerinin hazırladığı geleneksel tatlar ağırlıklı olarak yer alacak.

Ayrıca kentin işlek noktalarından ve şehir dışından gelecekler için de belli noktalardan festival boyunca Balat Ormanı’na ücretsiz servisler düzenlenecek.

BİLET YERİNE BAĞIŞ

Nilüfer Müzik Festivali’ne katılanlar müzikle, doğayla iç içe güzel bir hafta sonu yaşarken çok önemli bir projeye de katkıda bulunacaklar. Tüm bilet geliri Tohum Kütüphanesi Projesi’ne destek vermek için Ekoloji Derneği’ne (Eko-Der) bağışlanacaktır. Nilüfer Belediyesi, bu bağışlarla dünya için yaşamsal ve ertelenemez bir kaygı kaynağı olan ekolojik gelecek için bir adım atmış olacak ve Müzik Festivali aracılığıyla Tohum Bankası Projesi’ne destek vermiş olacak.

[button-yellow url=”http://nilufermuzikfestivali.com/program” target=”_blank” position=”left”]Progrram[/button-yellow] [button-yellow url=”http://nilufermuzikfestivali.com/bilet” target=”_blank” position=”left”]Bilet[/button-yellow]