Charlotte Gainsbourg “Stage Whisper” with Connan Mockasin // 23 Haziran @KucukCiftlik

Etkinlik / İstanbul / Kapak | 0 Yorum

Ünlü İngiliz aktris ve müzisyen Jane Birkin ile Fransız müzisyen Serge Gainsbourg’un kızı Charlotte Gainsbourg Türkiye’de ilk kez KüçükÇiftlik Park’ta sahne alıyor

Unutulmaz filmlerinin yanında tarzıyla da fark yaratan Charlotte Gainsbourg ilk kez KüçükÇiftlik Park’ta

Albümleri ve filmleriyle unutulmayanlar arasına adını yazdıran Charlotte Gainsbourg ilk kez Türkiye’de
21’inci yüzyılın en takip edilen ses, sahne ve beyaz perde sanatçılarından Charlotte Gainsbourg 23 Haziran’da KüçükÇiftlik Park’ın “Bahçesi”nde sahne alacak. Ünlü İngiliz şarkıcı ve oyuncu  Jane Birkin ve Fransız müzisyen Serge Gainsbourg’in kızı Charlotte Gainsbourg ilk kez Türkiye’ye geliyor. William Hurt’la birlikte başrolünde yer aldığı “Jane Eyre” ile sadece Fransa’da değil, tüm dünyada tanınan Gainsbourg aynı zamanda müzisyen kimliğiyle de dikkat çekiyor. Madonna’nın en yakın dostu ve Kirsten Dunst’ın rol arkadaşı olan Charlotte Gainsbourg; şarkıları, filmleri ve kendine has karizmasıyla moda dünyasının da vazgeçmezleri arasında yer alıyor.

Sanatçı bir ailenin genlerini taşıyan Gainsbourg, müziğe ve sinemaya küçük yaşlarda ilgi duymaya başladı. Babasının bestesi Lemon Incest’te vokal yaptıktan sonra yine babasının imzasını taşıyan şarkılardan oluşan “Charlotte for Ever” isimli ilk albümünü henüz on beş yaşındayken müzikseverlerle buluşturdu.

70’li yıllara damgasını vuran ve büyük aşklarıyla adından söz ettiren anne ile babanın kızı olarak dünyaya gelen Charlotte Gainsbourg, ailesi gibi sanatın her alanında kendini gösteriyor. Oyunculuk ve modelliğin yanında şarkılarıyla müzik dünyasında da adından söz ettiren Gainsbourg, “The Songs That We Sing” Rolling Stone’un “2007’nin En İyi 100 Şarkısı” sıralamasında 78’inci sırada yer aldı.

Babası ünlü müzisyen Serge Gainsbourg ile başladığı müzik serüvenine 20 yıl ara verdikten sonra ikinci albümü “5:55” ile geri dönen sanatçı; Fransız ikili Air, İngiliz müzisyen Jarvis Cocker, İrlandalı Neil Hannon ve Radiohead’in prodüktör Nigel Godrich gibi oldukça önemli isimlerle birlikte çalıştı. “The Songs That We Sing” ve “5:55” single’ları özellikle Fransa’da olmak üzere tüm Avrupa’da büyük ses getirdi.

”Antichrist” filmindeki performansı Cannes’da En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü getirdi

Fransız oyuncu Charlotte Gainsbourg, 2009 yılında Cannes Film Festivali’nde, ”Antichrist” filmiyle “En İyi Kadın Oyuncu Ödülü” nü alarak adını unutulmazlar arasına yazdırdı.

Fransız sinema dünyasının yıldız ismi Charlotte Gainsbourg, 1986 yılında L’effrontée filmindeki performansıyla genç oyuncu dalında Cesar Ödülü’nün sahibi oldu. Sanatçı sırasıyla, “Kung-Fu Master, Petite Voleuse, Aux Yeux Du Monde, La Amoureuse, Sole Anche Di Notte, Merci La Vie” gibi yapımlarda rol aldı. Bu yapımların ardından rol aldığı ve tüm dünyada büyük ses getiren Alejandro González Iñárritu’nun ikinci filmi “21 Grams”, onun için önemli bir çıkış noktası oldu. Bunun yanı sıra, Kirsten Dunst ile sahne aldığı “Melankolia” filmiyle akıllara yer etti.

Sanatın her alanında başarılı çalışmalar gerçekleştiren sanatçı, modellikte de başarısını kanıtladı. Sofistike tarzı ve stili ile moda dünyasında da adından söz ettiren Fransanın favori kızı ünvanlı Gainsburg duru güzelliği ile de göz dolduruyor.

Son albümü Stage Whisper turnesi kapsamında Yeni Zelandalı müzisyen Connan Mockasin ile Gainsburg’un sahne fısıltıları KüçükÇiftlik Park’ın ‘Bahçe’sinde herkesi büyüleyecek.

[button_round color=”blue” url=”http://www.biletix.com/etkinlik/NKURC/TURKIYE/tr”] Biletix [/button_round]