Diabolizer, Konatus ve Fraquien Bursa’da yardı geçti!

Bursa / Etkinlik / Kapak / Konser Fotoğrafları / Konser Kritik | 0 Yorum

24 Eylül Pazar günü Bursa KaBar‘da gerçekleşen konserde ilk olarak Bursa‘lı sevilen Death Metal grubu Fraquien sahne aldı. Kendi bestelerinin yanı sıra çaldıkları coverlar ile oldukça beğeni topladı. Özellikle Amon Amarth coverı seyirci tarafından çok seviliyor ve genelde Amon Amarth konserlerinde gördüğümüz konser alanına oturup kürek çekerek eşlik edildi.

Daha sonra İstanbul’lu Death Metal grubu Konatus ortalığı biraz karıştırdı. Önceki gece İzmir’de Diabolizer ve Skullbasher ile birlikte sahne alan Konatus, daha önce de Temmuz ayında Bursa’da sahne almıştı. Özellikle davulda Eren Gürsoy’un olması mükemmeldi.

Kitlenin konsere katılımı 3 grupta da hiç azalmadı. Konatus tekrar Bursa’da sahne alma sözü verdikten sonra sahneyi kendi tabirleriyle ustalara bıraktı.

Diabolizer gecenin sonunda resmen yıktı geçti. Havada uçanlar mı dersiniz, yerlerde kalanlar mı? KaBar biraz küçük bir mekan ve sahnesi seyirciden ayrı değil. Bu durum bazen zor koşullara sebebiyet verse de oldukça sıcak ve eğlenceli bir ortam sağlıyor. Diabolizer’de muhteşem performansıyla gençlere oldukça sağlam bir gece yaşattı.

Geceden birkaç fotoğraf paylaşıyorum, tümü için instagram hesabıma bakabilirsiniz.

Bursa Rock City Kültür Derneği sayfasında açtığımız canlı yayınlar:

Diabolizer:

Konatus:

Fraquien