Dredg İstanbul Konseri

Etkinlik / İstanbul / Kapak | 1 Yorum

İstanbul’un yıllardır dört gözle beklediği dredg 1 Ekim’de ilk kez karşımızda!


Zaman
01 Ekim Cumartesi, Saat: 21:30

Yer
Refresh The Venue

Istanbul, Türkiye


Deneyselliği ve değişimi öncelikli tuttukları devrimci karakter ve grup üyelerinin kendi kişisel etkilenimlerini tek bir sanat eseri oluşturmak adına buluşturdukları ortak noktada dredg alternatif rock sahnesinde eşsiz bir yere sahip. Grubun dinleyici ve müzik arasında kurduğu yaratıcılık eksenli bağ her yeni albümde başka bir karakterle karşımızda oldu. İlk dredg hareketi “Leitmotif”, imajinal “El Cielo”, epik “Catch Without Arms”, olgun “The pariah, The Parrot, The Delusion” ve ezber bozan “Chuckles and Mr. Squeezy” ile her biri kendi çizgisinde benzersiz albümlere imza attılar.
Onbeş yılı aşkın süredir görsel ve işitsel şaheserler vermeye devam eden müzik dâhileri 1 Ekim Cumartesi günü ilk defa İstanbul’da sahne alacak ve İstanbul’a özel, dredg tarihinin klasiklerinden oluşan şarkılar eşliğinde onları yıllardır bekleyen fanlarıyla Refresh the Venue’de tanışacaklar.

Bu muhteşem konserde buluşmak üzere…

Ön grup – GREN

GREN Tarkan Gözübüyük’ ün prodüktorlüğünü yaptığı, Chris Sheldon tarafından Londra’da miks edilen ilk albümünü 2009 nisan ayında RAKUN’dan çıkardı. Albüm, grubun muhtelif meselelerle olan kavgalarını, aşklarını, huzursuzluklarını ve sükunetini yer yer duvar gibi sert, yer yer o duvardaki bir sarmaşık inceliğinde ören şarkılarla yansıtıyor. Bunlar arasında ilk single ve klip şarkısı “Sen”, cüretkar “Kul”, davetkar “Gel” ve maceracı “-Ma” öne çıkanlar.

GREN, unutulmaz konser performansıyla hem albümden hem de yakında kaydedecekleri ve konserlerde seyirciyi coşturan yeni şarkılarını, kendilerinin de çok sevdiği ve etkinlendiği dredg’in ön grubu olarak yeniden İstanbul seyircisine sunmaya hazırlanıyor.

http://web03.biletix.com/etkinlik/MLVMG/TURKIYE/tr

İstanbul Bilet Satış Noktaları : Hammer Müzik (Kadıköy), Gargamel (Kadıköy), Pena Müzikevi (Beşiktaş) ve Mephisto (Beyoğlu)


Ankara Satış Noktaları : Tömbeki Cafe Pub (Kızılay), Sekans Pub (Tunus Cad.)

Organizasyon Vera Müzik ve Kod Müzik.