ETKİNLİKLER

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

%100 Metal Sunar: Soen

20 Ekim - 22 Ekim

%100 Metal İftiharla Sunar: İsveçli progresif metal grubu Soen  “Memorial” Avrupa turnesi kapsamında 20, 21, 22 Ekim 2024 tarihlerinde Türkiye’de

Soen Hakkında:

Mayıs 2010’da Opeth’ten Martin Lopez, Testament’ten Steve Di Giorgio, Willowtree’den Joel Ekelöf ve Kim Platbarzdis’in büyük bir heyecanla duyurduğu Soen, bugün dünyanın her yerinde dinlenen progresif metal grubu olarak kariyerine büyük bir ivmeyle devam ediyor. 2010’un Ekim ayında ilk şarkı Fraccion dinleyicilerle buluştu ve Soen’in parlak kariyeri başlamış oldu.

Martin Lopez grubun ilk yıllarında müziğini tanımlarken üç kelimenin üzerinde sıkça durdu: Melodik, ağır ve karmaşık. Aradan 23 yıl geçti ve Martin Lopez’in bu sözleri grubun DNA’sına işlemiş durumda.

Joel Ekelöf ve Martin Lopez Fraccion ile başlayan kendini keşfetme, toplumu analiz etme gibi şarkı yazarken büründükleri kimlikleri ilerleyen yıllara da taşıdı. 2012’de Cognitive albümü grubun progresif müziğe yatkınlığını gösterdi. 2014’te çıkan Tellurian albümünde Soen’in progresif metaldeki vizyonu anlaşıldı ve rahat hareket kabiliyetine sahip olduğu ortaya çıktı. Lykaia albümü piyasada yerini aldığında da her progresif müzik dinleyicisi Soen’in adını duydu. Özellikle Türkiye’de Soen’in kitlesi bu albümle artmaya başladı.

Grubun dördüncü stüdyo albümü Lotus, Lykaia’ya benzer bir yapıda ancak farklı yönlere odaklanan bir yolculuk olarak yayımlandı. Grup üyeleri Lotus albümünde kaosla dolu modern toplum üzerine tez yazarmış gibi şarkılarını oluşturdu. Dolayısıyla Lotus, hem kişisel hem de evrensel değerler taşır. Rival, Covenant ve Martyrs adlı şarkılar dinleyici tarafında çok beğenildi ve konserlerin vazgeçilmezi oldu.

İsveçli ekibin 2021’de yayımladığı Imperial albümü müziği ve sözleriyle keskin sınırlar çizen 8 şarkı içeriyor. Üzerinde epey çalışılan albümün kurgusu ve dinamikliği Soen’in 2010’da çıktığı yolu genişletti. Soen artık ana yemeğin yanında yan ürünler de servis edebilen, progresif metali istediği gibi şekillendirebilen bir gruptu. Imperial turnesiyle Türkiye’ye üçüncü kez gelen grup arayı çok açmadan yaylılar ve geri vokallerle kaydettiği Atlantis albümünü de Türkiye’deki hayranlarına tam dolu salonda canlı olarak sundu. Soen bu kez imza sound’unu geliştirerek bir turne hazırlığı daha yapıyor.

Memorial Avrupa Turnesi

Grubun yedinci stüdyo albümü Memorial 2023’te yayımlandı. Unbreakable, Violence ve Memorial şarkılarıyla öne çıkan bu albüm Soen’in kancalarını daha vurucu şekilde belirtiyor ve kayıt kalitesiyle dikkat çekiyor. Progresif rock/metal gruplarının kanca yazımında zorlandığı bir dönemde Soen’in bu beceriyi pekiştirmesi hayranlarından övgüler aldı. Albüm genelinde Joel Ekelöf’ün vokalleri taşıyıcı rol üstlenirken, karmaşık müzik sekanslarında büyüleyici ve duygu yüklü bir sunuma dönüşüyor.

İsveçli ekip 22 Ekim’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde dördüncü kez İstanbullularla buluşacak. İzmir ve Ankara’yı da kapsayan Memorial Türkiye Turnesi progresif müzik dinleyicilerini hem müzikal, hem de teknik açıdan mutlu edecek.

 

Bilet Al

Detaylar

Başlangıç:
20 Ekim
Bitiş:
22 Ekim
Etkinlik Kategori:
, ,

Organizatörler

%100 Metal
Vera Müzik

Rock ve Metal müzik tarzında etkinlik ve konserlerin yer aldığı takvimimiz hazırlanmıştır.

Etkinlik ve konserleriniz için Instagram dm veya mail ile iletişime geçebilirsiniz. Afişlerinize logomuzu eklemek için tıklayınız.

 

 

Top