ETKİNLİKLER

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

“CO-Headline show” Murder King ve Pitch Black Process İzmir’de!

19 Kasım , 2023

%100 Metal Sunar: Türk metal müziğinin önde gelen isimlerinden Murder King ve Pitch Black Process “co-headline show” için 19 Kasım’da SoldOut Performance Hall sahnesinde!

Türkiye’de pek çok ilke imza atmış olan Pitch Black Process, dördüncü ve en farklı albümü Derin ile hem yurt içi hem yurt dışında övgüler aldı.  “Halil İbrahim Sofrası”, “Oyuncak Asker” ve “Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz” şarkıları binlerce dinleyicinin listesine girdi. Yakın zamanda “Uyan” ve “Özgürlük” adıyla iki single yayımlayan grup hayranlarını habersiz bırakmadı. Şimdi sahnelere hazırlık yapan İzmirli ekip Murder King ile beraber co-headline show kapsamında konser verecek.

Türk metal dinleyicisinin yıllardır duymayı beklediği söz ve söylemleri, güçlü sound ile harmanlayan Murder King 2010’da “Marka” isimli EP’sini yayımladı. Grubun 2014’te çıkardığı “Gürültü Kirliliği” albümü müzik otoriteleri tarafından “Yılın En İyi Yerli Heavy Metal Albümü” seçildi. 2019’da ise “Fiyasko” albümünü piyasaya sürdükten sonra aynı yıl içerisinde iki albümünün karmasından oluşan “Sakin” isimli akustik albümü dinleyicilerle buluştu. 2020 yılı Haziran ayında “Eyvah” isimli single çalışmasını yayımlayan Murder King,  sistem karşıtı söylemleriyle sık sık gündeme geldi ve geçtiğimiz aylarda sıradaki albümü “Skandal”dan “Yallah Tazyik”, “Şok” ve “Mahşer-i Balo” isimli 3 single çalışması paylaştı. Bu üç şarkı sadece metal dinleyenlerde değil, toplumun farklı kesimlerinden de karşılık buldu.

Türkiye’de en çok dinlenen metal gruplarından ikisi, 19 Kasım 2023’te co-headline statüsünde uzun bir heavy metal performansı gerçekleştirecek.

Detaylar

Tarih:
19 Kasım , 2023
Etkinlik Kategori:

Organizatörler

%100 Metal
Vera Müzik

Mekan

SoldOut Performance Hall
Mavişehir mah. Caher dudayev blv. A apt. No:40, D:304, 35590 Karşıyaka/İzmir
İzmir, Türkiye
+ Google Haritalar

Rock ve Metal müzik tarzında etkinlik ve konserlerin yer aldığı takvimimiz hazırlanmıştır.

Etkinlik ve konserleriniz için Instagram dm veya mail ile iletişime geçebilirsiniz. Afişlerinize logomuzu eklemek için tıklayınız.

 

 

Top