ETKİNLİKLER

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Dark Tranquillity İstanbul Konseri

5 Nisan @ 08:00 - 17:00

850₺

İsveçli melodik death metal tanrıları Dark Tranquillity, 2 konser için İstanbul ve Ankara’da!

Daha önce ülkemizde verdikleri konserlerdeki dillerden düşmeyen performansıyla herkesin beğenisini kazanan İsveçli melodik death metal tanrıları Dark Tranquillity, fanlarıyla tekrardan buluşmak üzere Epifoni Events organizasyonuyla ülkemize geliyor. 4 Nisan 2024 gecesi Ankara’da Jolly Joker Ankara sahnesine, ertesi gün 5 Nisan ise İstanbul konserleri için IF Performance Hall Beşiktaş’a konuk olacak ekip tüm fanlarını müzikal ayinlerine bekliyor

Dark Tranquillity’in temelleri 1989 yılının başlarında atıldı. vokalist Anders Friden (In Flames), gitarist Niklas Sundin, ritim gitarist Mikael Stanne, bas gitarist Martin Henriksson ve baterist Anders Jivarp bir araya gelip “Septic Broiler” adıyla müzik yapmaya başladı.

Bu isim adı altında 2 demo çalışması yayınlayan grup daha sonra Dark Tranquillity ismini alarak Göteborg okulunda adından ilk söz ettirecek ilk albümleri olan Skydancer ‘ı çıkardılar. Bu albümde misafir sanatçı olarak Anna Kajsa Avehall vokalde gruba yardım etti. Albüm çıktıktan sonra Anders Friden gruptan ayrıldı ve Mikael Stanne vokalist rolünü üstlendi. Mikael’in vokali üstlenmesi ile birlikte grubun asla taviz vermeyen ve enerjik soundunun temelleri atıldı. Gitar boşluğunu da Friedrik Johansson’u gruplarına alarak kapattılar. Yeni kadroyla 1994 yılında Of Chaos And Eternal Night adlı EP’yi ve ardından 1995 yılında The Gallery albümünü yaptılar. Albüm büyük beğeni topladı ve gruba büyük bir başarı kazandırdı. Albümden çıkan Lethe ve Punish My Heaven adlı parçalar hala tüm Dark Tranquillity konserlerinin vazgeçilmezi olarak ön planda yerini almaktadır.

 

The Gallery sonrası, 1997’de The Mind’s I albümünü çıkaran grup, başarısını devam ettirmiş, 1999 tarihli albümleri Projector ile ünlü metal firması Century Media’ya kapak atmıştır. Projector, grup üyelerine göre “zamanın ötesinde bir albüm” olmuştur. İçerdiği elektronik elementler ve “Stanne”‘nin temiz vokal grubu bir tık daha ileri götürerek şimdiki döneminin altyapısını hazırlamıştır.

Projector’dan sonra sırasıyla Haven, Damage Done ,Character, Fiction, Construct albümlerini çıkaran üretken grup Dark Tranquillity, her albümüyle eleştirmenlerden tam not almış ve müziğini bir adım daha ilerletmiştir. 2016 yılında çıkardıkları ‘Atoma’ albümü ise grup için yeni bir sayfa açmış ve eski kökleri ile bağlantılarını ortaya çıkarak Göteborg stilinin öncüsü haline getirmiştir.

34 yıllık profesyonel kariyerlerinde milyonlarca hayrana ulaşan ‘Dark Tranquillity’, son albümleri ‘Moment’i 2020 yılında yayınladı. Konserde bu albümden de şarkılar çalacaklar.

 

Bilet Al

Detaylar

Tarih:
5 Nisan
Saat:
08:00 - 17:00
Ücret:
850₺
Etkinlik Kategori:

Organizatör

Epifoni
Organizatör sitesini görüntüle

Mekan

IF Performance Hall Beşiktaş
Cihannüma, Hasfırın Cd. No:26, 34353 Beşiktaş/İstanbul, Türkiye
istanbul, Türkiye
+ Google Haritalar

Rock ve Metal müzik tarzında etkinlik ve konserlerin yer aldığı takvimimiz hazırlanmıştır.

Etkinlik ve konserleriniz için Instagram dm veya mail ile iletişime geçebilirsiniz. Afişlerinize logomuzu eklemek için tıklayınız.

 

 

Top