ETKİNLİKLER

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Katatonia İstanbul Konseri

20 Ocak

%100 Metal İftiharla Sunar: İsveç’in saygıdeğer ve melankolik neferi Katatonia “Sky Void of Stars Tour” kapsamında 20 Ocak 2024 Cumartesi günü Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde!

Oscar Wilde’ın bir zamanlar söylediği meşhur söz Katatonia’nın son albümünü özetler nitelikte: “Hepimiz Çukurdayız.” Ancak bazılarımız yıldızlara bakabiliyor. Katatonia “Sky Void of Stars”ta kasvetli ve canlı bir gece tasvir ediyor. 90’lı yılların gotik tonlu doom metalinden bugünkü post-metal çizgisine evrilen grup; Jonas Renkse ve Anders Nyström önderliğinde derin bir duygu kabı oluşturdu. İskandinav umutsuzluğu ve evrensel kurtuluş özlemi bu kap içindeki etken maddeler.

30 yılı deviren Katatonia hiçbir zaman evrimden uzaklaşmadı. Kararmış kalpleri iyileştirmek ve yaralı ruhları yatıştırmak için büyüdükçe büyüdü. Kederli sözleri şarkılara serpiştiren grubun her sahnesi bu nedenle bir arınma seansı gibi.

Sky Void of Stars hüzünlü melodileri ve müzik paletindeki geniş renkleriyle dikkat çekiyor. Katatonia bir mevsim olsa kesinlikle Sonbahar olurdu. Grup, bu albümdeki pençelerini (şarkılarını) her zamankinden daha derine saplayarak bizi duygusal olarak çukurun dibine itiyor. İnsanın kendinden kaçamayacak noktaya gelmesi yüzleşmeyi beraberinde getirir. Ruhumuza tutsak ettiğimiz şeytanlarla cesurca yüzleşip onlardan kurtulmak için Katatonia üstüne düşeni yapıyor.

Hüznü ifade etmede belki de tüm çağdaşlarından daha fazla ustalaşan Katatonia, sorunlu ruhlarımıza dokunmak için artık yıldızların ışığını kullanıyor. Sky Void of Stars kanayan kalplere ve insanlığın yarattığı duygusal karmaşaya dair manifesto. Tam anlamıyla dokunaklı bir müzikal anlatı sunan grup 20 Ocak 2024’te Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde hayatın dalgalı denizlerinde pusula görevi görüp çukurun içinde çırpınan bize, ihtiyacımız olan yıldızları gösterecek.

Detaylar

Tarih:
20 Ocak
Etkinlik Kategori:

Organizatörler

Vera Müzik
%100 Metal

Mekan

Zorlu PSM
Zorlu Center, 34340, BEŞİKTAŞ / İstanbul
İstanbul, Türkiye
+ Google Haritalar

Rock ve Metal müzik tarzında etkinlik ve konserlerin yer aldığı takvimimiz hazırlanmıştır.

Etkinlik ve konserleriniz için Instagram dm veya mail ile iletişime geçebilirsiniz. Afişlerinize logomuzu eklemek için tıklayınız.

 

 

Top