ETKİNLİKLER

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Paradise Lost & Sülfür Ensemble

5 Aralık , 2023

715₺

Paradise Lost Türkiye’de!

5 Aralık 2023
@ IF Performance Hall Beşiktaş

2. Avantajlı Dönem – Balkon : ₺979,00
2. Avantajlı Dönem – Genel Giriş : ₺715,00

Bilet Al

Güncelleme:

Konsere konuk grup olarak Sülfür Ensemble eklenmiştir.

%100 Metal İftiharla Sunar: Gotik metalin yapı taşlarından Paradise Lost 90’lı yıllara damga vuran “Icon” albümünün 30. yıl dönümünde İstanbul’a geliyor!

1988’de kariyerine başlayan İngiliz grup death-doom metal türüyle çıkışını yaptı. 1993’e kadar müziğini geliştirdi ve Icon albümüyle kendi kimliğini buldu. Icon, metal müziğe hem işitsel hem de görsel olarak gotik estetik kattı. My Dying Bride, Anathema, Amorphis, Katatonia, Moonspell, Lacuna Coil gibi gotik yaklaşımları benimseyen gruplar birbirleriyle etkileşim halinde kariyerlerini sürdürdü. Zamanla farklı yönlere gitseler de temelleri aynıydı. Paradise Lost “Icon” albümü sayesinde bu isimlerin önündeki haritayı şekillendiren grup olarak en ağır basan taraf oldu.

30. Yıl Kutlu Olsun

Icon sadece Paradise Lost’un değil, gotik metale temas eden her grubu ilgilendiren bir albüm. Bu nedenle 30. yılına özel bazı planlar var. Paradise Lost bu albümü tekrar kaydediyor ve farklı bir artwork ile tekrar yayımlayacak. Grubun vokalisti Nick Holmes “Hiçbir şey orijinal kayıtların yerini tutmaz ama o günlere dönmek çok anlamlı” diyerek ilk stüdyo versiyonunun önemini vurguluyor. Otuzuncu yıl baskısı koleksiyonerlerin de radarında olmalı. Sınırlı sayıda plak ve özel üretim materyaller hazırlanıyor. Bunlardan sonra ise tüm Paradise Lost hayranlarının sabırsızlıkla beklediği Icon Turnesi var.

Icon’un 30. yıl dönümü kutlamaları “Embers of Europe” turnesi kapsamında yapılıyor. İstanbul konseri 5 Aralık 2023’te IF Beşiktaş’ta gerçekleşecek. Uzun zamandır İstanbul’a gelmeyen grup efsane albümün turnesiyle aradaki farkı kapatacak. Bu turne Icon’u öne çıkarsa da grubun sevilen diğer şarkıları setlist’i uzatacak ve “Embers of Europe”’un her günü uzun bir Paradise Lost gecesine dönüşecek.

Kusursuz İşçilik

Icon, Paradise Lost’un her detayını en ince ayrıntısına kadar hesapladığı bir albüm. Prodüksiyon kalitesi üst düzeyde ve 50 dakikalık albümün her şarkısı gotik metali #yüzdeyüz hissettiriyor. Kapak görseli ve kitapçıkta kullanılan resimler Icon’un özel bir yapım olduğunu ispatlar nitelikte. Nick Holmes’un yazdığı sözler ise tekrarı mümkün olmayan cinsten. Acıyı ve hüznü alegorik anlatımla aktarmayı tercih eden vokalist, bu seçiminde Paradise Lost’un diğer gotik metal gruplarından farkını göstermiş oldu.

Peki, bu kadar insanüstü çaba gruba ne getirdi? Albümün açılış parçası Ember’s Fire, MTV Headbanger’s Ball’un en iyi heavy metal videosu dalında ödül kazandı. 2018’de Decibel dergisi Icon albümünü gotik metal türünün gelişiminde etkili olduğunu belirterek Hall of Fame listesine dahil etti. Online ve offline mecralarda yapılan gotik metal albüm sıralamalarının hepsinde üst sıralarda yer aldı. Aynı dönem kurulan, benzer türde müzik yapan gruplar geçmişinden bahsederken Paradise Lost’u ve Icon’u referans verdi.

İz Bırakan Albümü Beraber Kutluyoruz

Paradise Lost 5 Aralık 2023’te kariyerinin dönüm noktalarından Icon’u çalmak için IF Beşiktaş’ta sahne alacak. Türkiye’deki gotik müzik dinleyicilerinin kaçırmayacağı konser #yüzdeyüz doluluk oranıyla Embers of Europe turnesinin imza performanslarından olacak.

Detaylar

Tarih:
5 Aralık , 2023
Ücret:
715₺
Etkinlik Kategori:

Mekan

IF Performance Hall Beşiktaş
Cihannüma, Hasfırın Cd. No:26, 34353 Beşiktaş/İstanbul, Türkiye
istanbul, Türkiye
+ Google Haritalar

Rock ve Metal müzik tarzında etkinlik ve konserlerin yer aldığı takvimimiz hazırlanmıştır.

Etkinlik ve konserleriniz için Instagram dm veya mail ile iletişime geçebilirsiniz. Afişlerinize logomuzu eklemek için tıklayınız.

 

 

Top