ETKİNLİKLER

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Riverside

29 Eylül , 2023

450₺

%100 Metal İftiharla Sunar: Polonya’nın karizmatik progresif rock/metal grubu Riverside, ID.Entity Avrupa Turnesi kapsamında IF Beşiktaş’a geliyor!

2001’de kariyerine başlayan Riverside 22 yılda mükemmel bir ün kazandı ve Polonya’yı progresif müzik türünde temsil eden güçlü bir isim oldu. 700’den fazla konser veren grup 8 stüdyo albümü, 3 EP ve 3 konser albümüyle modern progresif rock’ın ön saflarında yer alıyor.

Dream Theater, Rush, Porcupine Tree ve Anathema gibi isimlerin izinden giderek kendi kimliğini bulan Riverside progresif müziğin çok yönlü yapısını her albümünde öne çıkarmayı bildi. İlk albüm Out of Myself (2003) çıktığından beri sürekli üretmenin peşinde olan grup, kariyer inşasını dengeli ve titizlikle yaptı. Doğru zamanda, doğru bir sunumla albüm yayımlayıp bugünkü konumuna geldikleri için karar mekanizmalarının kusursuz çalıştığına şüphe yok.

Second Life Syndrome (2005), Rapid Eye Movement (2007), Anno Domini High Definition (2009), Shrine of New Generation Slaves (2009) ve Love, Fear and the Time Machine (2015) albümleriyle kalıcılığını sağlayan Polonyalı ekip 2016’da kurucu üyelerden Piotr Grudziński’nin hayatını kaybetmesiyle bir süre kabuğuna çekildi. Hem Piotr’ın emekleri hem de progresif müziğin cazibesi Riverside’ı tekrar ayağa kaldırdı ve 2018’da büyük bir etki yapan Wasteland albümü geldi. Kıyamet temalı albüm birçok yıl sonu listesinde üst sıralarda gösterildi. Ayrıca Polonya’da altın plak ödülü kazandı.Wasteland’in sağladığı yükseliş ivmesi pandeminin getirdiği zorunlu ara nedeniyle sekteye uğrasa da Riverside bu süreci stüdyoya yoğunlaşarak değerlendirdi. 2022 sahnelere dönüş ve ID.Entity albümünün hazırlık yılı oldu. 20 Ocak 2023’te yayımlanan albüm şimdiden bu yılın en beğenilen progresif rock/metal albümleri arasında iddialı bir yerde bulunuyor. Canlı performansıyla da göz dolduran grup üyeleri Riverside’a yeni zirveler belirlemek üzere tempoyu arttırmış durumda.

İlkbahar, Yaz ve Sonbahar olmak üzere 3 aşamalı bir turne hazırlayan Riverside, 29 Eylül’de IF Performance Hall Beşiktaş’ta sevenleriyle buluşacak. ID.Entity Avrupa Turnesi’nin İstanbul konseri %100 Metal katkılarıyla, Vera Müzik ve Hammer Müzik organizasyonuyla yapılıyor.

Avrupa turunun İstanbul konseri 29 Eylül günü IF Performance Hall Beşiktaş sahnesinde gerçekleşecek.

Salon 450₺, Balkon 600₺ (Hammer Müzik)

Biletix

Detaylar

Tarih:
29 Eylül , 2023
Ücret:
450₺
Etkinlik Kategori:

Organizatör

Vera Müzik
Organizatör sitesini görüntüle

Mekan

IF Performance Hall Beşiktaş
Cihannüma, Hasfırın Cd. No:26, 34353 Beşiktaş/İstanbul, Türkiye
istanbul, Türkiye
+ Google Haritalar

Rock ve Metal müzik tarzında etkinlik ve konserlerin yer aldığı takvimimiz hazırlanmıştır.

Etkinlik ve konserleriniz için Instagram dm veya mail ile iletişime geçebilirsiniz. Afişlerinize logomuzu eklemek için tıklayınız.

 

 

Top