ETKİNLİKLER

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

%100 Metal Sunar: Suicide Silence Konseri

4 Mart @ 18:30 - 23:59

550₺

%100 Metal İftiharla Sunar: Amerikalı deathcore grubu Suicide Silence “Remember… You Must Die Tour” kapsamında ilk Türkiye konserini 4 Mart 2023’te verecek!

Black metal, grindcore, mathcore ve groove metal unsurlarından yararlanan Suicide Silence hızlı çıkış yakalayan gruplardan. 2002’de adını duyurmaya başlayan ekip Century Media Records’un radarına girdi ve 2007’de ilk albümü “The Cleansing”i yayımladı. Hem eleştirmenlerden hem de plak şirketinden fazlasıyla geçer not alan grup, bu rüzgarı canlı performansıyla kasırgaya çevirerek kariyer basamaklarını çifter çifter çıkmaya başladı.

İlk albümü takip eden No Time to Bleed ve The Black Crown deathcore tarzına ilham veren ve Suicide Silence’ın da kendini keşfettiği yapımlar oldu. Özellikle Mitch Lucker’in (vokalist) herkesin gözünün önünde devleşmesi, sesiyle deathcore’a bir karakter kazandırması Suicide Silence’ı önemli derecede ileri taşıyan özelliklerdi. Mitch’in hayatını kaybetmesi üzerine gruba katılan Hernan “Eddie” Hermida devraldığı mirası devam ettiriyor.

Her grup için geçerli olan bir kural var: Hayatta kalmak için farklı bir şeyler dene. 2017’de Suicide Silence adıyla yayımlanan albümde 90’ların nu-metal sound’unun etkisi açıkça kendini belli ediyor. Temelde deathcore olan müzik, nu-metale doğru bir sapma yaparak dinleyicilerle buluştu. Suicide Silence’ın denemeleri iyi sonuçlar verse de ilerleyen yıllarda ait olduğu yere dönerek, tamamen deathcore odaklı müziğini sürdürmeyi tercih etti.

2023’te yayımlanan “Remember… You Must Die” albümü geçmişi kucaklayan ve bunu yaparken de geleceğe göz kırpan çok yönlü bir albüm. Bu kez klasik deathcore’u death metal filtresinden geçirerek kendine uyarlayan grup heyecan verici yolları bulmaya çalışıyor. İnsanın özlem duygusunu sert bir dürtüyle kaşıyan Suicide Silence “bazı şeylerin ölmesi senin yaşamına bağlı” diyor.

Amerikalı grup ilk Türkiye performansını Duality ve Vera Müzik organizasyonuyla 4 Mart 2024’te IF Beşiktaş’ta gerçekleştirecek. Deathcore ve temas ettiği müziğin hayranları için 2024’teki alternatifsiz tek konser olacak.

Bilet Al

Detaylar

Tarih:
4 Mart
Saat:
18:30 - 23:59
Ücret:
550₺
Etkinlik Kategori:

Organizatörler

Duality Productions
Vera Müzik
%100 Metal

Mekan

IF Performance Hall Beşiktaş
Cihannüma, Hasfırın Cd. No:26, 34353 Beşiktaş/İstanbul, Türkiye
istanbul, Türkiye
+ Google Haritalar

Rock ve Metal müzik tarzında etkinlik ve konserlerin yer aldığı takvimimiz hazırlanmıştır.

Etkinlik ve konserleriniz için Instagram dm veya mail ile iletişime geçebilirsiniz. Afişlerinize logomuzu eklemek için tıklayınız.

 

 

Top