ETKİNLİKLER

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

Uada – İstanbul

21 Ağustos

%100 Metal İftiharla Sunar: Black metalde melodik döngüleri karakterize eden Uada, 21 Ağustos 2024’te ilk İstanbul konseri için IF Beşiktaş’ta!

2014’te Portland şehrinde kurulan Uada’nın yükselişi çok hızlı oldu. Kuzeybatı Pasifik’ten gelen grup ilk albümü Devoid of Light’ı 2016’da sessizce çıkardı ve kulaktan kulağa yayılarak tanındı. Hiçbir medya kuruluşunun, plak şirketinin desteğini almadan yayılmasının en önemli nedeni yapılan müziğin büyük bir black metal sanatı içermesiydi. Mgla gibi melodik black metal anlayışını genişletti ve yeraltında bu fikirler karşılık gördü.

 

2018’de ikinci stüdyo albümü Cult of Dying Sun dinleyicilerle buluştu. Uada bu albümle zanaatını mükemmel seviyelere getirdiğini gösterdi ve canlı performanslarıyla beğeni topladı. Yeraltında Uada ismi artık daha çok insanın dilindeydi. 2020’de yayımlanan Djinn albümünde iddialı beste yapıları dikkat çekti. Uada yavaş yavaş yeraltından aldığı güçle büyük sahnelere adım atmaya, festivallere çıkmaya ve seleflerinden konser teklifleri almaya başladı.

 

Kerrang “Son 10 Yılın En İyi 50 Amerikan Metal Grubu” listesinde, Decibel Dergisi “Son 10 Yılın En İyi 100 Albümü” listesinde, The Pit “Avrupa Dışında Bilinmesi Gereken 10 Black Metal Grubu” listesinde Uada’ya yer verdi. Ayrıca Echoes & Dust’ın “Devoid of Light” albümünün incelemesinde yer verdiği “o kadar iyi ki, kendi türünü başlatabilir” yorumu grubun geniş vizyonunu daha ilk yıllardan gösteriyordu.

 

Melodik black metal türünde yeraltı sahnesinin büyük bir başarısı olarak görülen Uada, kemik kitlesini katlayarak kariyerine devam ediyor. Birilerinden destek beklemeden; sadece dinleyicilerinin değer vermesiyle organik büyüyen grup bu yıl %100 Metal’in kıymetli katkılarıyla ilk kez İstanbul’a gelecek. Duality ve Vera Müzik’in organizasyonunu üstlendiği konser 21 Ağustos 2024 günü IF Beşiktaş’ta.

 

Biletler:
https://www.passo.com.tr/tr/etkinlik/uada-if-performance-hall-besiktas-biletleri/6206320

 

https://www.biletix.com/performance/3TAN4/001/TURKIYE/tr

Detaylar

Tarih:
21 Ağustos
Etkinlik Kategori:

Organizatörler

Duality Productions
Vera Müzik
%100 Metal

Mekan

IF Performance Hall Beşiktaş
Cihannüma, Hasfırın Cd. No:26, 34353 Beşiktaş/İstanbul, Türkiye
istanbul, Türkiye
+ Google Haritalar

Rock ve Metal müzik tarzında etkinlik ve konserlerin yer aldığı takvimimiz hazırlanmıştır.

Etkinlik ve konserleriniz için Instagram dm veya mail ile iletişime geçebilirsiniz. Afişlerinize logomuzu eklemek için tıklayınız.

 

 

Top