Fatih Erdemci – Sekerse Tehlike Konseri // 15 Mart 2013 @KadikoySahne

ETKİNLİK / İSTANBUL / KAPAK | 0 Yorum

[notification type=”info”] 15 Mart 2013 21:00 KadıköySahne, İstanbul [/notification]

Fatih Erdemci
Fatih Erdemci, müzik çalışmalarına 1987 yılında amatör olarak başladı. 1993 te Yonca’nın Her Daim Yonca adlı albümünün 8 şarkısının söz, beste ve aranjörlüğünü gerçekleştirdi. 1997’de Tempo Müzik etiketiyle çıkan” 9’da 9” Türkiye’nin ilk compilation (derleme) albümünde, sözü ve bestesi kendine ait  “Ben Ölmeden Önce”  şarkısı ile büyük başarı elde etti. Bir single çalışması olarak büyük beğeni kazanması ile birlikte 1999 yılında tüm söz ve besteleri kendine ait olan “Yaşamak Zor” albümünü gerçekleştirdi. 2001 yılından 2007 yılına kadar birçok şehirlerarası konser ve düzenli performanslar gerçekleştirdi. 2007 den 2011’ e kadar profesyonel müzik hayatına ara verdi. 2011 de yeniden performanslarıyla sevenleriyle buluştu. Çeşitli mekanlarda Fatih Erdemci Konserleri ve Fatih Erdemci Band Cover Knights adı altında performanslarına devam etmektedir. Yeni albüm için şarkı kayıtları ve prodüksiyon çalışmalarını sürdürmektedir.

Sekerse Tehlike
Kadıköylü müzik grubu Yasin Parlak (Vokal), Evren Güner (Vokal & Ritim Gitar), Onur Yıldırım (Klavye), Burak Cemal Küçükali (Bas Gitar), Ulaş Şenyurt (Solo Gitar) ve Gökhan İvgen (Davul)’den oluşmaktadır.

Ne Sekerse Tehlike?
Şarkılarıyla yaratmak / uyarmak / uyandırmak istediği duyarlılık dinleyende karşılık bulur ve teoriden pratiğe sekerse egemenler için, sekmezse tüketici özne haline gelen dostlar için.

Neden Sekerse Tehlike?
Çünkü dayatılan ve diretilen; tüketim endeksli, apolitize, çevre düşmanı, şiddet fetişisti post modern yaşama karşı duyulan iç bulantısını gidermek için, derdini anlatmak ve bu anlatının karşılığını bulmak bir olasılıktır.

Ne ile Sekerse Tehlike?
Şarkılarını dinleyen ve o şarkılarda kendinden bir şeyler bulan insanlarla.

Nasıl Sekerse Tehlike?
Sadece dinleyerek değil eyleyerek. İnandığını teoriden pratiğe geçirerek, rahatsızlık duyduğunu değiştirmek için birlikte hareket ederek, farklıları ve ötekileri anlamaya çalışarak.

Sekmezse?
Sekecek, sekmeli, sekene kadar, seke seke!