Fotofest Başlıyor!

Fotoğraf / Kapak | 0 Yorum

Bu yıl 1.si düzenlenecek Bursa 1 Uluslararası Fotoğraf Festivali’ (FotoFest) 15 Ekim Cumartesi başlıyor.

Karşılaşmalar “Mekanların Dönüşümü” başlıklı Bursa Fotofest, Türkiye’nin ve dünyanın önemli fotoğrafçılarını Bursa’da konuk ediyor. Bursa, tarihi Hanlar Bölgesi ile Merinos Kongre ve Kültür Merkezi’nde 15 Ekim – 23 Ekimtarihleri arasında gerçekleştirilecek uluslararası bir fotoğraf festivaline en sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi ve Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) işbirliğiyle, Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Ticaret Borsası’nın ana sponsorluğunda gerçekleştirilen FotoFest kapsamındaki ulusal ve uluslararası yarışmalara katılar eserler değerlendirilmeye başlandı. Uluslararası fotoğraf yarışmasına yurtiçi ve yurtdışından katılan yüzlerce eser, Devlet Sanatçısı ve Fotoğrafçı Ozan Sağdıç, Sanat Yönetmeni Küratör Gültekin Çizgen, Küratör ve Fotoğraf Sanatçısı Jason Eskenazi, BUFSAD Kurucu Başkanı Nihat Küçük ve Bursa Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi Ceyhun İrgil tarafından büyük bir dikkatle incelendi.
‘Geçmişten Geleceğe Bursa’ temalı ulusal fotoğraf yarışmasına katılan eserler de Kocaeli Üniversitesi Fotoğrafçılık Bölümü Başkanı Özer Kanburoğlu, Mimar Sinan Üniversitesi Fotoğrafçılık Bölümü Öğretim üyesi Emre İkizler, AFIAP, Hon.FBPS’den Fotoğraf Sanatçısı Reha Bilir, BUFSAD Eski Başkanı Güven Aktaş ve Bursa Kent Konseyi Fotoğraf İmece Topluluğu Çalışma Grubu’ndan Koray Türkay tarafından değerlendiriliyor.
Fotoğrafa gönül verenlerin gönderdikleri eserleri tek tek inceleyen jüri üyeleri, en iyi kareyi bulmak için titiz bir çalışma sergiliyor.

Türkiye’nin en geniş kapsamlı fotoğraf festivali olan ve global fotoğraf dünyası tarafından merakla beklenen Bursa Fotofest’te dünyaca ünlü yerli ve yabancı fotoğrafçıların çalışmalarının yer alacağı sergiler 15 Kasım 2011 tarihine kadar ziyaretçilere açık olacak.