Haggard Konseri // 24-26 Kasım 2012 (İstanbul,Bursa)

Bursa / Etkinlik / İstanbul / Kapak | 0 Yorum

Senfonik death metal ile orta çağ müziğini kendine özgü bir şekilde harmanlayan Alman grup Haggard, 24 Kasım Cumartesi günü, İstanbul Clinic Live’da sevenlerine yine muhteşem bir konser sergileyecek.

Grup, 1991 yılında daha çok death metal türüne ait müzik yapıyordu. 1994 yılında çıkardıkları Progressive adlı demodan sonra grup, tarz değiştirerek senfonik metale yöneldi. 1997 yılında And Thou Shalt Trust… The Seer adlı, Nostradamus temalı albümleriyle ilk çıkışlarını yaptılar. 3 yıl sonra, 2000’de yayımladıkları Awaking the Centuries adlı albümleriyle aynı temayı devam ettirdiler, dünyada tanınır bir hale geldiler. Özellikle Almanya ve Güney Amerika’da grubun önemli bir hayran kitlesi oluştu. İtalyan bilgin Galileo Galilei’ye adadıkları Eppur Si Muove albümü 2004’te piyasaya çıktı. 2008 yılında çıkardıkları Tales Of Ithiria adlı albümde, vokalist Nasseri’nin kendi ürettiği fantastik bir hikaye tema olarak kullanılmıştır.
Awaking The Centuries albümünden önce grup 21 kişiydi. Şu anda ise grup 16 kişiden oluşmaktadır. Bütün şarkıları vokalist ve gitarist Asis Nasseri yazmaktadır.
2012 yılında çıkması planlanan yeni albümlerinin teması Grimm Kardeşler olacaktır.

24 Kasım Cumartesi Clınıc live musıc club – Taksim İstanbul
26 Kasım Pazartesi Resimli Bar Bursa