Hayko Çepkin’in konserini yarıda kestiler!

Kapak / Müzik / Türk Rock | 0 Yorum

Hayko Çepkin geçtiğimiz gün Antalya’da verdiği konserin “çok gürültülü” gerekçesi ile Valiliğin emri ile yarıda kesildiği ve polisler tarafından sahneden indirilmesini Hayko fanları ve sevenleri üzdü.

Twitter üzerinden tepkilerini ortaya koyan kişilere Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, kişisel hesabından açıklama yaptı. ‘Sayın Valim sizi kınıyorum’, ‘Sayın Vali sanatçı Hayko Cepkin’i sahneden indirdiğiniz, inmezse elektrikleri keseceğiniz söyleniyor, doğru mudur?’ gibi mesajlar üzerine Vali Altıparmak, şu karşılığı verdi:

“Öncelikle yüzbinlerce ailenin ve gencin hayatı için dönüm noktası olan böyle bir günde konser düzenleyenleri kınıyorum. Sonra da konseri iptal edip ‘Vali bey, sahneden indirin yoksa…’ diye talimat verdi diyenleri kınıyorum. Antalya Valisi olarak böyle bir konserden haberim yok. Ve asla da öyle bir talimatım olmadı. Hayko’nun konserinden dahi haberim yok. Konuyu öğreneceğim. Haberdar olmadığım bir konserle ilgili, yazdığınız bu cümleleri hangi aileye ve eğitime borçlu olduğunuzu merak ettim?”

Sizde Twitter’da Hayko Çepkin’e destek olmak istiyorsanız: #HaykoYAnındaYIM tagını kullanabilirsiniz.