HIDRELLEZ ile Parkorman’da coşulacak!

Etkinlik / İstanbul / Kapak | 0 Yorum

5 Mayıs’ta; yazı karşılamak ve umutlarını sevdikleriyle paylaşmak isteyen herkes, her yıl olduğu gibi bu yıl da Hıdrellez Şenlikleri’ne bekleniyor!

Bundan 12 yıl önce Ahırkapı sokaklarında başlayan ve baharın gelişinin kutlandığı Hıdrellez coşkusu, geniş katılımlara ulaştığı için son 2 yıldır Ahırkapı Parkı’nda kutlanıyordu. Geçtiğimiz yıl güvenliğin yeterince sağlanamayacağı gerekçesi ile Ahırkapı Şenlikleri Derneği tarafından şenliğin iptal edilmesi herkesi üzmüştü.

Hıdrellez’in korunması gereken, kültürel bir değer olduğunu düşünen KafePi ve Bronx Organizasyon bu yıl Hıdrellez Şenliğini yaklaşık 20.000 kişinin katılımı ve güvenli ortamda, 5 Mayıs Cumartesi tarihinde şehrimizin en yeşil, ulaşımı en kolay mekanlarından biri olan Park Orman’da gerçekleştirme kararı aldı.

Ana ve alternatif sahnede birçok ünlü müzisyenden ve gezici çalgıcılardan canlı müzik, roman çadırları, onlarca yiyecek alternatifinin bulunduğu yemek alanları, dilek ağacı, piknik alanlarında keyif, bandolar, el işi ürünlerin satın alınabileceği satış alanları, jonglorler, değişik oyun ve eğlence alanları ile gün boyu eğlence sizi bekliyor.

Baharı ve yazın gelişini hep birlikte kutlayalım.

Festival programı detayları çok yakında!