HURTS Geliyor! 10 Şubat’ta Zorlu PSM’de!

ETKİNLİK / İSTANBUL / KAPAK / MÜZİK | 0 Yorum

İngiliz synth-pop HURTS, 10 Şubat 2018‘de İstanbul‘a geliyor. Konserin mekanı ise Zorlu Performans Sanatları Merkezi.

Kapı Açılış: 21.00
Hurts: 22.00

Elektronik müziğe getirdikleri duygusal yorumla dikkatleri üzerine çeken, “Wonderful Life” ve “Stay” şarkılarıyla milyonların kalbini çalan, İngiliz synthpop ikilisi Hurts 10 Şubat’ta Zorlu PSM’de!
2009 yılında Manchester’da Adam Anderson ve Theo Hutchcraft tarafından kurulan synthpop ikilisi Hurts ilhamını 70lerin Krautrock’ı, 80lerin new wave’i ve 90ların R&B’sinden alıyor.
2005 yılında tanışan ikili Hurts adını almadan önce farklı projelerde çalıştılar. Hurts ismini aldıktan sonra eski projelerinden farklı olarak synthpop’a daha uygun modern, karamsar ve duygusal bir ton yakaladılar.

İnternet üzerinden İsveçli yapımcı Jonas Quant ile birlikte çalışan Hurts üç şarkı kaydetti: “Wonderful Life”, “Evelyn” ve “Unspoken”. Haziran 2009’da Hurts’ün “Wonderful Life” şarkısı için ürettiği, keskin çizgilere sahip siyah-beyaz videosu viral haline geldi ve ikili Temmuz ayında Major Label plak şirketinin bünyesine katıldı.
2009 ve 2010 yılı boyunca grubun Myspace üzerinden yayınladığı parçalar ve “Blood, Tears & Gold” ve “Better Than Love” videoları ile hayran kitlesini de epeyce genişletti. Ayrıca “Devotion” isimli şarkılarında Kylie Minogue vokalleri ile boy gösterdi.

İlk albümleri “Happiness” 2010 yılında yayınlanan Hurts, ilk haftasında 25.000’den fazla satarak, o yılın en hızlı satan albümü ünvanını aldı ve İngiliz müzik listelerine hızlı bir giriş yaptı.
Aralık 2012’de, bir sonraki albümleri için dikkat çeken, cool video yayınlama geleneğine uygun olarak Hurts, Cormac McCarthy’nin romanından esinlendiği “The Road” şarkısı için uzun metrajlı bir tanıtım videosu yayımladı.

Hurts 2013’te ikinci albümleri Exile’i piyasaya sürdü. Yapımcı olarak Hutchcraft ve Anderson’a Quant ve Dan Grech-Marguerat’ın eşlik ettiği albüm daha nüanslı, daha modern bir tona sahip, orkestral ve rock enstrümentasyonlarını içermesine rağmen Hurts’ün alametifarikası olan New Wave ve Krautrock etkilerini de korumayı başarıyor.
2015 yılında Hurts üçüncü stüdyo albümü Surrender’ı yapımcı koltuğunda Quant, Stuart Price (Madonna, Killers) ve Ariel Rechtshaid’i (HAIM, Vampire Weekend) oturtarak çıkarttı.
Hurts geçtiğimiz Eylül ayında yeni albümleri “Desire”ı yayınladı. Hutchcraft tarafından oldukça kişisel bir pop albümü olarak tanımlanan Desire, tutku, acı ve arzu temaları etrafında şekilleniyor.