İSTANBUL ARABESQUE PROJECT // 07 ARALIK CUMA @hayalbursa

Bursa / Etkinlik / Kapak | 0 Yorum

Arabeski bir de bizden dinleyin…

Bergen’den Kamuran Akkor’a, Ferdi Tayfur’dan İbrahim Tatlıses’e… Arabesk müziğe onlarca yıldır emek veren sanatçıların unutulmaz eserleri, farklı müzik gruplarından gelen müzisyenlerin oluşturduğu bir ekiple, yepyeni bir sound’a kavuşuyor.

Arabesk eserleri rock altyapılar, arabesk vokaller ve doğu vurmalıları kullanarak yorumlayan, arabesk formatında besteler yapan, bugüne kadar yaklaşık 400 konser veren ve tüm Türkiye’yi gezen ISTANBUL ARABESQUE PROJECT, kendi bestelerini de arabesk ögelere bağlı kalarak yapıyor.Konserlerinde Bergen’den Kamuran Akkor’a, Orhan Gencebay’dan İbrahim Tatlıses’e pek çok arabesk duayeninin eserlerini seslendiren grup, kendisini izlemeye gelen müzikseverlere arabeskin kederli değil, keyifli ve eğlenceli yönünü göstermeyi vaadediyor.

Tamamı TRT denetiminden geçen tek arabesk albüme imza atmış olan ISTANBUL ARABESQUE PROJECT, yaptığı müziği “safkan arabesk” olarak nitelendiriyor.

Grubun davulcusu, prodüktörü ve söz yazarı olan Barbaros Akbulut tarafından kurulan ISTANBUL ARABESQUE PROJECT’in diğer asil üyesi grubun gitaristi, back vokali ve bestecisi ve olan Korkut Peker’dir.

Bugüne dek birçok solistle çalışan gruba bass gitarda Utku Kırca vokalde Beste Aksu eşlik ediyor.

Istanbul Arabesque Project , 2010 yılında Hergün İsyanım Var, 2011 yılında Damarımda Kanımsın albümlerini yayımladı.

İndirimli (Öğrenci-Öğretmen) : 20 TL
Tam : 25 TL

Hayal Kahvesi Bursa

Bistro rezervasyonları için;

0.530.593 23 13
0.530.764 44 04