Kaan Tangöze (Duman) Solo albümünü yayınladı!

ALBÜM HABERİ / KAPAK / TÜRK ROCK | 0 Yorum

Duman grubundan tanıdığımız Kaan Tangöze, solo akustik albümünü yayınlamaya hazırlanıyor

kaan tangöze golge etme

15 yıldır Duman’ın vokalisti olan Kaan, Facebook üzerinden yayınladığı açıklama ile Duman’da herhangi bir değişimin olmadığını yoluna tam gaz devam ettiğini de açıkladı.

Albüm 28 Eylül’den sonra raflarda ki yerini alacak.

Facebook üzerinden yayınlanan açıklama aşağıdadır;

KAAN TANGÖZE İLK SOLO AKUSTİK ALBÜMÜ ”GÖLGE ETME” İLE DİNLEYİCİLERİYLE BULUŞUYOR
Türk rock müziğinin en başarılı temsilcilerin DUMAN grubunun solisti ve birçok bilinen parçalarının bestecisi olarak tanınan KAAN TANGÖZE ilk solo akustik albümünü tamamladı. 2015 yılında İstanbul’da Deneyevi Stüdyoları’nda kaydedilen ve yurtdışında masteringi tamamlanan albümde 12 şarkı bulunuyor. Albümdeki tüm eserlerde tek vokalin yansıra sadece akustik gitar ve mızıka enstrümanları mevcut ve bu enstrümaların performansları da Kaan Tangöze’ye ait.
Kaan Tangöze, 15 yıldır süregelen DUMAN grubu ile olan birlikteliklerinin çok iyi gittiğini ve grup konserlerin yoğun bir şekilde devam edeceğini belirtirken, bu albümün altyapısı itibariyle bambaşka bir müzikal çalışma olduğunun altını çiziyor. Albümde ‘‘BEKLE DEDİ GİTTİ’ şarkısının nakaratında Özdemir Asaf”ın ‘Çizik’ şiirine yer veren Kaan Tangöze, yine Özdemir Asaf’ın ‘O YOLDA’ , ‘KALMAK TÜRKÜSÜ’ ; Aşık Mahzuni Şerif’in ‘TERSNAME’ ve Karacaoğlan’ın ‘BİR KIZ BANA EMMİ DEDİ NEYLEYİM’ şiirlerini besteyip düzenleyerek albümünde yer verdi. Albümdeki diğer tüm eserlerin söz-beste ve düzenlemeleri Tangöze tarafından yapıldı.
DUMAN ile devam eden konserlerin yanısıra, solo konserlerini de eş zamanlı sürdürecek olan KAAN TANGÖZE’nin albümü bugün itibariyle dijital mecralarda satışa çıktı.Albüm, müzik marketlerden Kurban Bayramı’nı takiben temin edilebilir.
İyi bayramlar dileriz.

Albümü youtube üzerinden dinleyebilirsiniz:

https://youtu.be/mL8bv27jMso?list=PLqhknTlC-c16K3cT8tA8NSSP59LlvSzkm