KONSER: JEHAN BARBUR Bursa Konseri // 16 Mart Cuma @Resimlibar

Bursa / Etkinlik / Kapak | 0 Yorum

Bursa Kültür Sanat Gururla Sunar…

Sizlerle birlikte geride bıraktığımız 5 yılın anısına “Bursa Kültür Sanat Gecesi”nde biraraya geliyoruz.
Bursa’nın en iyi mekanı Resimli’de buluşuyoruz…
…ve sahnede bir melek, Jehan Barbur.

Tüm Bursa Kültür Sanat dostları ve onların dostları davetlidir.

Birlikte eğleneceğimiz ve tanışma imkanı bulacağımız bu özel konsere Bursa Kültür Sanat takipçileri için özel giriş; sadece 10 TL…
Tek yapmanız gereken bu özel girişten faydalanmak için bize isimlerinizi iletmek… (bursakultursanat@gmail.com)

Bursa Kültür Sanat, sosyal medyada 18bine yaklaşan takipçisinin desteğiyle 5 yıldır kesintisiz şekilde Bursa’da kültür sanat hayatının bir parçası olmaya devam ediyor. Gönüllü gücüyle, en güzel etkinlikleri size iletmek için gece gündüz çalışıyor. Çünkü sizi ve bu şehri çok seviyor. Siz de onu sevin ya da zaten seviyorsunuz…

Bursa Kültür Sanat | www.facebook.com/bursakultursanat
————————–————————–————————–——-

Jehan Barbur… Onu hala dinlemediyseniz, hala bu müthiş sesin büyüsüne kapılmadıysanız bu canlı performansı asla kaçırmamalısınız.

İçimize işleyen sesi ve müthiş tekniği, etkileyici şarkı sözleri ve masalsı, akustik müziği ile Jehan Barbur, her geçen gün hayran sayısını arttırıyor.

1980 yılında Beyrut’ta doğan ve 2002 yılından beri müzik hayatına İstanbul’da devam eden Jehan Barbur’un Uyan ve Hayat isimli iki albümü bulunmaktadır.

Jehan Barbur, 2009 yılında ‘Uyan’ isimli Ada Müzik’ten çıkan ilk albümüyle Türkiye müzik piyasasında kendine özgü bir alan açtığını müjdelemişti. Genç sanatçı şimdi, yine Ada Müzik’ten çıkan ikinci albümü ‘Hayat’ ile müziğe hız kesmeden devam ediyor.

Jehan Barbur’un prodüktörlüğünü üstlendiği bu albümde sanatçı masalsı bir akustik soundu paylaşıyor müzikseverlerle. Kısacası Barbur’un şarkıları sanatçının özel yorumuyla ‘Hayat’ buluyor. Albümde Sarp Maden ile beraber yaptıkları ortak bir beste dışında diğer tüm şarkıların söz ve müzikleri yine Jehan Barbur’a ait. Yine Kemal Evrim Aslan, Cenk Erdoğan, Murat Çopur, Mert Önal, Kürşad Deniz, Erdal Akyol, Ferit Odman, Derin Bayhan, Sarp Maden, Ozan Musluoğlu, Uğur Akyürek gibi pek çok başarılı isim bu albümde yer alıyor.

‘Uyan’ ile iyi bir çıkış yakalayan Barbur, alternatif müzik kanallarında ‘Gidersen’, ‘Leyla’ ve ‘Neden’ parçalarıyla birkaç hafta üst üste Top 10 listelerinde birinciliği yakalamıştı.

http://www.jehanbarbur.com/