KONSER: LONG DISTANCE CALLING İLK DEFA TÜRKİYE’DE / 27.01.2012 – BRONX

Etkinlik / İstanbul / Kapak | 1 Yorum

ALMANYA’NIN POST-ROCK A YÖN VEREN EN ÖNEMLİ GRUPLARINDAN LONG DISTANCE CALLING İLK DEFA TÜRKİYE DE!

2006 yılında kurulan Long Distance Calling, tarzları post-rock veya indie / progressive rock olarak tanımlansa da kalıplarından son derece uzak durmaya çalışan bir grup. Parça bazında hareket ettiğini söyleyen grubun dinleyicilere sunduğu müzikal çeşitlilik de yaklaşımlarının bir ödülü.

Yakın zamana kadar boy gösterdikleri Rock am Ring, Roadburn, Area 4, Summerbreeze gibi önemli festivallerdeki performanslarıyla da göz dolduran grup; eski Anthrax vokalisti John Bush, The Haunted’den Peter Dolving ve Katatonia’dan Jonas Renkse gibi isimleri konuk ettiği parçalarıyla da dinleyicilere güzel süprizler sunmakta.

2011 yılı başlarında 3. albümlerini yayınlayan Long Distance Calling’ in aynı sahneyi paylaştığı gruplar arasında Opeth, Katatonia, Anathema, Dredg, Deftones, Mogwai ve daha niceleri bulunmakta.

Diskografi
Satellite Bay- 2007
090208 (Split-EP) – 2008
Avoid The Light – 2009
Long Distance Calling – 2011

27 Ocak 2012 Cuma gecesi Easternbull Entertainment organizasyonuyla İstanbul Bronx‘ta gerçekleşecek ve Long Distance Calling’in ilk Türkiye konseri olma özelliğini taşıyan gecenin biletleri çok yakında satışa sunulacak.

http://www.longdistancecalling.de/
http://www.facebook.com/longdistancecalling
http://www.myspace.com/longdistancecalling

http://www.facebook.com/easternbullentertainment
http://www.twitter.com/easternbullent
http://www.facebook.com/BronxPiSahne
http://www.twitter.com/BronxPiSahne