KONSER: Umut Kaya 17 Mart 2012 / @Resimlibar Bursa

Bursa / Etkinlik / Kapak | 0 Yorum

Umut Kaya @ Uludağ Üniversitesi 2012

17 MART CUMARTESİ
TEK FİYAT 20 TL GİRİŞ

Umut Kaya, 6 nisan 1981 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. Ailesindeki müzisyenler sayesinde müzikal bir çevrede yetişip, lise orkestrasında davul çalarak müziğe başlayan sanatçı, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzikoloji bölümünde öğrenim gördü. Üniversite yıllarında vokalistiğini yaptığı grubu ‘Detone’ ile birlikte bir çok üniversite, festival ve konser organizasyonlarında yer aldı. 12.Roxy Müzik yarışmasında juri özel ödülü kazandı.

İlk albümünü 2008 Aralık ayında piyasaya süren Umut Kaya, albümün çıkış parçası ‘MEVSİMLER GEÇERKEN’ ile girdiği tüm listelerde bir numaraya yükselerek büyük ilgi gördü. Office Project tarafından Animasyon olarak hazılarlanan İkinci video klibi ‘MOR YAZMA’da, haftalarca bir numarada kalarak aynı başarıyı sürdürdü. Albümün 3. videosunu yine Office Project ile ‘BANA KELİME YAPMA’ isimli şarkısına çeken sanatçı, ilk performans video klibiyle Mart 2011 de sevenleriyle buluştu.

Albüm tanıtım turnesi adı altında başladığı konserler zinciri, gördüğü büyük ilgiden dolayı hala devam etmektedir. Türkiye genelinde 100’den fazla konser veren Umut Kaya, Nisan 2011’de başlayacağı Türkiye ve Avrupa turnesi ile bu uzun konserler serisini tamamlayacaktır.

‘Benim Annem Bir Melek’ dizisinin jenerik müziğinde, ‘Çakıl Taşları’ isimli gençlik dizisinin de tüm müziklerinde imzası bulunan sanatçı, 2011 yılının son aylarında çıkarmayı planladığı 2. Albümünün çalışmalarına devam etmektedir.
Umut Kaya yeni video klibi BANA KELİME YAPMA ile sevenleriyle buluşuyor.OFFİCE PROJECT tarafından hazırlanan albümünğn 3. videosu aynı zamanda sanatçının ilk performans klibi.
İnternet Sitesi
http://www.umutkaya.com.tr/
http://www.umutkayafan.com/
http://www.myspace.com/umutkayaorg
http://www.twitter.com/umutkaya

 

[button_square color=”black” url=”https://www.facebook.com/events/356282111059345/”] Etkinlik linki [/button_square]