KONSER: The Wailers // 15 ŞUBAT 2012 @ Küçükçiftlik Park İstanbul

Etkinlik / İstanbul | 0 Yorum

60’lı yılların sonlarında ortaya çıkışından itibaren milyonlarca insanı etkisi altına almış olan Reggae müziğin dünya çapında popülerliğini sağlayan en önemli isim Bob Marley’in grubu The Wailers 15 Şubat’ta İstanbul’da KüçükÇiftlik Park’ta…

Reggae müzik değişimini asla durdurmasa da dünya çapında milyonlarca insan için bu evrimin belirleyici unsuru takipçilerinin kalplerini çarptıran ritimler ve bu tarzın en saf halinin tartışmasız yaratıcıları olan The Wailers olmaya devam ediyor.

1963 yılında Bob Marley, Peter Tosh ve Bunny Wailer tarafından kurulan grup Jamaika başlangıçlı Ska, Rocksteady ve Reggae tarzlarını geliştirirken bu müziğin öncü ve en çok tanınan topluluğu olmuştu. Bob Marley ve sonrasında 250 milyondan fazla albüm satan The Wailers 40 yılı aşkın sürede çaldıkları turnelerde 24 milyondan fazla kişiye sahneden seslendi.

[button_round color=”black” url=”http://web03.biletix.com/etkinlik/NLVM1/TURKIYE/tr”] bilet [/button_round]

Sting, Stevie Wonder, Carlos Santana, Eve ve Jason Mraz gibi isimlerle ortak çalışmaları bulunan The Wailers, grubun dünü ve bugününü kenetleyen simgesel ismi Aston “Family Man” Barrett ve karizmatik yeni vokalistleri Koolant ile birlikte Reggae tarihinin en başarılı örneklerini vermeye devam ediyor.