MARKY RAMONE İstanbul Konseri! // 14 Nisan Cumartesi / @roxynightlife @mood_pro

Etkinlik / İstanbul / Kapak | 0 Yorum

Efsane grup RAMONES’un davulcusu Marky Ramone ilk kez İstanbul’da!

Bütün grupların bitmek bilmez uzunlukta şarkılar yaptığı dönemde New York’tan çıkan bir grup 2-3 akorlu kısa şarkılarla dünya Rock sahnesini sarstı.

Sex Pistols, The Clash gibi Punk Rock ortamının hatırı sayılır grupları onlardan sonra çıktı.

Metallica, Green Day, Offspring, Pearl Jam, U2, Kiss, Marilyn Manson, Garbage, Red Hot Chili Peppers ve birçok ünlü grup onların şarkılarını yorumladı.

Logoları dünyanın en çok satılan t-shirtlerinden biri oldu.

Bütün bunların hepsini yapan grup RAMONES 1996 yılında dağılmıştı. Üyeleri solo çalışmalar yaparken sırasıyla Joey Ramone (vokal), Dee Dee Ramone (bas) ve Johnny Ramone (gitar) aramızdan ayrılınca grubun hayatta kalan en uzun süreli davulcusu Marky Ramone grubun hatırasını yaşatmak için MARKY RAMONE’S BLITZKRIEG grubu ile turlamaya ve şarkılar yayınlamaya başladı.

Kadrosunda bir dönem MISFITS’in solisti olan Michale Graves’in de olduğu MARKY RAMONE’S BLITZKRIEG Nisan ayında çıkacağı Doğu Avrupa Turnesi kapsamında Tuborg Gold’un sponsorluğunda İstanbul’da Roxy’de sahne alacak.

14 Nisan 2012 Cumartesi gecesi Tuborg Gold’un sponsorluğunda Roxy’de gerçekleşecek olan MARKY RAMONE’S BLITZKRIEG konseri aramızdan ayrılışının 11. yılına denk gelmesi yüzünden RAMONES solisti Joey Ramone anı gecesi şeklinde gerçekleşecek.

MARKY RAMONE’S BLITZKRIEG’in 30’dan fazla RAMONES klasiğini sahnede çalacağı konserde grubun solisti Michael Graves eski grubu MISFITS’ten de şarkılar söyleyecek.

Blitzkrieg Bop, Judy Is A Punk, Poison Heart, I Wana Be Sedated, Do You Remember Rock’n’Roll Radio, Sheena Is A Punk Rocker ve daha birçok RAMONES klasiğini canlı canlı dinlemek ve eğlenmek istiyorsanız 14 Nisan Cumartesi gecesi Tuborg Gold sponsorluğunda Roxy’de gerçekleşecek olan MARKY RAMONE’S BLITZKRIEG konserini kaçırmayın!

İstanbul’un köklü mekanlarından Roxy’de gerçekleşecek olan MARKY RAMONE’S BLITZKRIEG konserinin biletleri 40 TL olarak belirlendi. Biletler Biletix ile Troya Tur (Beşiktaş), Mephisto (Taksim), Hammer Müzik (Kadıköy) ve Zero Müzik (Kadıköy)’ten temin edilebilir.

http://www.markyramone.com/tour/

http://www.mood-pro.com/

[button_round color=”blue” url=”http://www.facebook.com/events/396502920359717/”] Facebook Etkinlik Sayfası [/button_round]