Mgła konseri açıklandı! 17 Aralık 2022 @ Dorock XL Venue

Etkinlik / İstanbul / Kapak / Müzik | 0 Yorum

Polonya’lı Black Metal grubu Mgła, pandemi sebebiyle ertelenen İstanbul konseri 17 Aralık 2022 Dorock XL Venue mekanında gerçekleşecek.

Organizasyonunu Vera Müzik ve Hammer Müziğin yaptığı konserinin biletleri yakın zamanda satışa çıkacak. Buradan takip edebilirsiniz.

Grup elemanlarının suretlerini gizlediği sıra dışı imajıyla bilinen Mgła, black metali hem köklere sadık hem de yeniliğe açık bir bağlamda sunarak geniş bir dinleyici kitlesine ulaştı. Kariyerine 2000 yılında başlayan grup özellikle 2015 yılında çıkardığı “Exercises in Futility” albümüyle black metal dünyasının adını en hızlı duyuran gruplarından biri hâline geldi. Pek çok yerde turlayan ve kitlesini genişleten MGŁA, 2019’da çıkardığı “Age of Excuse” ile daha da üstüne koyarak büyümesini sürdürdü.

Yürek parçalayan vokalleri, melodik rifleri ve black metal dünyasında görmeye alışık olmadığımız davul anlayışıyla Mgła, 17 Aralık 2022’de Dorock XL Venue’de sevenlerine kapkaranlık unutulmaz bir gece yaşatmaya hazırlanıyor. Grubun ülkemizdeki ilk performansında siz de mutlaka yerinizi alın.